SPORTOVNÍ A KREATIVNÍ DEN V LIBERCI

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 se třetí třídy rozhodly jet na výlet vlakem, abychom žákům osvěžily cestování dopravními prostředky.

Po výstupu z libereckého nádraží jsme se rozdělili na 2 skupiny – první měla namířeno do Horolezeckého centra Šutr a druhá skupina se vydala do EKO Parku. Cestou jsme si připomněli pravidla silničního provozu při přesunu do cílového místa.

Horolezecké centrum začalo zahřátím a rozcvičením těl, při kterém žáci hráli vybíjenou a honičky. Posléze si obuli lezecké boty a sedáky. Instruktorka vysvětlila zásady bezpečného chování u stěny. Žáci měli možnost vyzkoušet si lezení po stěnách, jištěni na laně, nebo lezecké hry na Boulderu.

V EKO Parku nás přivítal správce objektu a vysvětlil pravidla správného chování v parku. Rozdělili jsme se do skupin, každý žák dostal mapu „Naučná stezka čtyři živly“ a po vyplnění tajenky si mohl dojít pro poklad do tajemné jeskyně, kde si mohl posvítit malou lucernou. Část žáků šla do „dílniček“, kde měli k dispozici přírodní materiály a mohli tvořit dle vlastní fantazie, např. nákladní auto, stoleček nebo ptačí budku. Ostatní se pohybovali po areálu samostatně, kde prozkoumávali různá zákoutí, např. blátivou kuchyň, bludiště nebo stezku bosou nohou.

Znaveni cestou si zasloužili sladkou tečku na konec – dle chuti si vybrali zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Výlet se nám moc líbil, už se těšíme na další dobrodružství. Poděkování patří nejen dětem, ale i doprovodnému dozoru – paní vychovatelce Lucii Sodomkové, paní Prokšové, paní Pacholíkové a paní Honznejkové.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Třídní učitelky 3.A a 3.B

Datum vložení: 30. 5. 2022 7:37