Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Stalo se

Zobrazeno 1-30 ze 112
#

Kouzelnická škola v 1.B

Datum: 14. 5. 2021

Jelikož nám vyšel při výuce týden, kdy nesedíme u počítače, užili jsme si den ve třídě báječně. Již o den dříve jsme si vyrobili ze začarovaných klacíků z parku hůlky a připravili si kouzelnické knížky.

#

Nábor do tenisové školy

Datum: 22. 4. 2021

Vážení rodiče, hledáte v dnešní době bezpečný sport pro své dítě?

#

Soutěž o nejkrásnější velikonoční vajíčko

Datum: 19. 4. 2021

Opět se ukázalo jaké šikovné žáky naše škola má.

#

Distanční výuka v 2. A byla ve znamení únikových her

Datum: 19. 4. 2021

Nejen žáci a rodiče, ale i vyučující se musí poprat s technikou. Snažila jsem se žákům dát několik možností, jak se zábavně a efektivně učit při distanční výuce. Vytvářela jsem různé kvízy, interaktivní pracovní listy, únikové hry na různá témata.

#

Velikonoční tvoření na dálku

Datum: 8. 4. 2021

Že během distanční výuky nelze vyučovat hudební výchovu, tělocvik nebo pracovní činnosti? Omyl! Když se chce, všechno jde.

#

VELIKONOČNÍ ZDOBENÍ MĚSTA 4. A

Datum: 1. 4. 2021

Velmi nás nadchl nápad, se kterým přišla Kultura Mimoň, vyzdobit si velikonočně město.

Podpora pomoci

Služba vzdálené podpory pro žáky, rodiče i pedagogy

Datum: 23. 3. 2021

Služba vzdálené podpory pro žáky, rodiče i pedagogy_Prev-Centrum, z.ú.

„Distanční interview“ s dívkami z 8.ročníku naší školy 1

„Distanční interview“ s dívkami z 8.ročníku naší školy

Datum: 15. 3. 2021

Distanční výuka není jen o učení, ale také o on-line setkávání. Kromě běžných vyučovacích hodin probíhají on-line také některé zájmové kroužky, příprava deváťáků na přijímací zkoušky nebo nejrůznější doučování.

#

Jóga v 5.A

Datum: 12. 3. 2021

Během distanční výuky se žáci z 5.A nejen pilně učí, ale také někteří z nich navštěvují online hodiny jógy.

Nová opatření od 25.02.2021 2

Nová opatření od 25.02.2021

Datum: 24. 2. 2021

Rozhodnuti vlády ČR nabývají dne 25.02.2021 platnosti nová opatření. Dětí do 15 let se týká pouze zákaz používání látkových roušek.
Žáci 1. a 2. tříd budou od rodičů vybaveni chirurgickou ochrannou rouškou. Doporučujeme 2 ks na každý den výuky.

Bruslení na koupališti v Mimoni 1

Bruslení na koupališti v Mimoni

Datum: 18. 2. 2021

V únoru 2. A navštívila koupaliště v Mimoni, kde si žáci vychutnávali zimní sport – bruslení. Každým rokem se naše škola snaží zajistit výjezd na ledovou plochu. V předešlých letech jsme byli v Jablonném v Podještědí, na zimním stadionu v České Lípě a v Liberci.

#

Tvoření se sádrou 2. A

Datum: 15. 2. 2021

Měsíc únor je ve znamení Masopustu. Lidé si dřív připravovali různé masky, kostýmy. Proto naše tvoření vybízí k zajímavým činnostem. Začali jsme o hodině pracovní činnosti, kde jsme ruce zavázali do sádrového obinadla. Žáci měli strach, že přijdou o chlupy na ruce nebo jestli jim sádra zůstane. Po vysvětlení, strach opadl a už se těšili, až jejich ruku zakryje sádra. Po zaschnutí sádry, si každý žák svou sádru ozdobil dle fantazie. Výsledky můžete vidět na fotografiích.

#

Podzimní tvoření žáků 3. A,B a 4.B

Datum: 8. 2. 2021

Během distanční výuky žáci 3. A, B a 4. B poskládali nádherné podzimní mandaly. Popustili uzdu své fantazii a vytvořili obrazy z přírodních materiálů. Někteří použili i to, co našli ve spížích. Vznikla tak krásná barevná díla.

#

Distanční výuka – 3. A

Datum: 8. 2. 2021

Distanční výuka přinesla třeťákům řadu nových zkušeností. Naučili se ovládat PC, bravurně zapínat a vypínat mikrofon, nastavovat si roztodivná pozadí, psát do chatu. Před začátkem výuky si mají možnost volně povídat. Zazvoní zvonek a začíná výuka.

LEDEN V 1.A VE FOTOGRAFIÍCH

Datum: 1. 2. 2021

Vedle zimních radovánek na sněhu jsme si užívali i oslavy narozenin.
Pěkně jsme se učili a byli pilní, takže pololetní vysvědčení si všichni
zasloužili nejlepší !
KRÁSNÉ PRÁZDNINY, DĚTI !

Samuel -  pátý 1

Samuel - pátý

Datum: 26. 1. 2021

Zvláštní podmínky letošní ho okresního kola dějepisné olympiády neodradily Samuela Kalluse z IX.A. Nemusel sice jezdit do České Lípy jako obvykle, ale v pátek 15. 1. 2021 přišel do školy, v 8,30 zasedl v prázdné třídě k počítači a 90 minut řešil záludné úkoly na téma: „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. I když se toto období probírá v 8. ročníku, Samuel ukázal své bohaté vědomosti a v celkovém hodnocení, které provádí porota složená z učitelů dějepisu, dosáhl na 5. místo. Má tedy velkou šanci postoupit do krajského kola a určitě si zaslouží velký obdiv za to, že se mu chce v době distanční výuky dělat i něco víc.

Sněhuláci ve 4. B 1

Sněhuláci ve 4. B

Datum: 25. 1. 2021

V distanční výuce se zaměřujeme na výuku hlavních předmětů, jako je český jazyk, matematika, přírodověda a vlastivěda. Občas zadávám úkoly z výchov, které si myslím, že jsou pro děti neméně důležité. Úkoly jsou dobrovolné, ale vždy se najde spousta dětí, které daný úkol splní a udělají mi tím velikou radost. Za odměnu dostanou 1.

Sníh nás provází v hodinách

Sníh nás provází v hodinách

Datum: 22. 1. 2021

Je bílo, chumelí. To vybízí k aktivitám na sněhu. V hodinách tělesné výchovy chodíme bobovat. Tam se užije spousta legrace. Pořádáme závody v různých stylech. Nejoblíbenější je styl na tučňáka. Ale i v jiných hodinách je sníh součástí.

Lidské tělo

Učíme se prožitkem a všemi smysly

Datum: 22. 1. 2021

Ve druhé třídě v prvouce si povídáme o lidském těle – o smyslech. Proto tento týden si více uvědomujeme a snažíme se vše vnímat a prožívat právě našimi smysly. Připomeňme si, že smyslů máme pět (zrak, sluch, čich, chuť, hmat).

#

TŘI KRÁLOVÉ

Datum: 22. 1. 2021

6.1. slavil svátek Kašpar, Melichar a Baltazar. Tito tři králové se přišli poklonit Ježíškovi a donesli mu vzácné dary. My v 1.B jsme si dnešní den udělali projektový. V každé hodině jsme plnili úkoly, které byly spojeny s tímto dnem. Skládali jsme puzzle, počítali příklady se skrytým obrázkem, poslouchali vyprávění o těchto mudrcích, koledy o nich....A při výtvarné výchově jsme tvořili loutky a hráli divadlo o těchto mudrcích. Každý žák si také vyrobil svou korunu a zvolil si mudrce, kterého bude tento den ztvárňovat. Největší zájem byl o Baltazara. Moc jsme si to užili.

Jak se učí v covidové době?

Jak se učí v covidové době?

Datum: 12. 1. 2021

Za první a druhé třídy jsme rády, že se děti mohou učit ve školním prostředí. Chyběla jim výuka z jara a teď i na podzim. Žáci mají pravidelný školní režim. Zároveň se snažíme neustále opakovat a jít v učivu dopředu.

VÁNOČNÍ RADOVÁNKY V 1.A 1

VÁNOČNÍ RADOVÁNKY V 1.A

Datum: 11. 1. 2021

V pátek před vánočními prázdninami jsme se už neučili, ale užívali výtvarné tvoření a na programu byly i hry, nadělování u stromečku a pyžamové párty.

Vánoční překvapení v Domově pro seniory

Vánoční překvapení v Domově pro seniory

Datum: 18. 12. 2020

Již tradičně probíhá v Mimoni akce Ježíškova vnoučata. Během distanční výuky děti vyslovily přání, že by se chtěly také zapojit. Společně jsme se domluvili a začali trénovat vánoční vystoupení. Pojmenovali jsme ho - Od svatého Martina po Štědrý den. A abychom nepřišli s "prázdnou" vyrobili jsme pro všechny seniory i přáníčka k Vánocům. Vystoupení se konalo venku. Bylo to velmi pěkné odpoledne plné dojetí.

Mikuláš, andělé a čertíci v 1.A 1

Mikuláš, andělé a čertíci v 1.A

Datum: 10. 12. 2020

V pátek, před mikulášskou nadílkou dětem doma, jsme si udělali nadílku ve třídě.
Poprosila jsem rodiče, aby své děti vystrojili za Mikuláše, čerty a andílky.
Jak milé překvapení nastalo, když převlečených byla určitě polovina třídy !
Děkuji vám, rodiče a děti za krásné masky !

#

Výstava betlémů v muzeu

Datum: 9. 12. 2020

Nadešel adventní čas a my byli opět požádáni, abychom s dětmi vytvořili betlémy na výstavu do muzea. Letos jsme na to měli velmi málo času, ale úkol jsme splnili! Veliké díky patří Terezce Jechoutkové, Nikolce Kubešové, Emě Sýkorové a Vanessce Jiskrové ze 4. A a Zuzance Zetové ze 7.A

#

Netradiční mikulášská nadílka na 1. stupni

Datum: 9. 12. 2020

Každý rok se v devátém ročníku objeví Mikuláš, čert i anděl a donesou žákům z prvního stupně mikulášskou nadílku, tedy až po zvážení, zda si ji děti za dobré chování zaslouží! Letos to kvůli opatření proti epidemii bylo jiné. Proto za dětmi přišel jen čert, který byl moc hodný a všem nadílku od Mikuláše přinesl.

#

Čertovské učení v 5.A

Datum: 7. 12. 2020

Dne 4. 12. byla třída 5.A plná malých čertíků a andílků. Spousta žáků přišla ve vlastnoručně vyrobených kostýmech. Učili jsme se, hráli jsme hry a také jsme si užili spoustu zábavy.

Baroko

Samuel nezklamal

Datum: 4. 12. 2020

Samuel Kallus se jako jediný z deváťáků přihlásil do školního kola Dějepisné olympiády, které se na naší škole uskutečnilo 30. 11. - hned, jak to dovolila epidemiologická situace.

Distanční výuka

Hurá, zase ve škole! Jaká byla distanční výuka ve 4. B?

Datum: 30. 11. 2020

Tak máme za sebou téměř 7 týdnů distanční výuky! Žáci naší školy pracovali v platformě Google Classroom. Nejprve jsme byli, troufnu si říct, všichni zaskočeni touto novou situací, jak to vše zvládneme, natož ještě vyučovat přes web kameru?! Ano, i toto jsme se my, vyučující, naučili!!! A nejen to...

Distanční výuka

Konec distanční výuky

Datum: 30. 11. 2020

Druhá vlna pandemie koronaviru se zdá býti za námi a rád bych řekl, že škola, rodiče i žáci se on-line výuky zhostili se ctí a za to si zaslouží pochvalu a poděkování.

Zobrazeno 1-30 ze 112

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Překlad (translations)

eu fondy                    mleko_do_skol                    ovoce_do_skol                    znak_mimon