Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Stalo se

Zobrazeno 1-30 ze 103
Nová opatření od 25.02.2021 2

Nová opatření od 25.02.2021

Datum: 24. 2. 2021

Rozhodnuti vlády ČR nabývají dne 25.02.2021 platnosti nová opatření. Dětí do 15 let se týká pouze zákaz používání látkových roušek.
Žáci 1. a 2. tříd budou od rodičů vybaveni chirurgickou ochrannou rouškou. Doporučujeme 2 ks na každý den výuky.

Bruslení na koupališti v Mimoni 1

Bruslení na koupališti v Mimoni

Datum: 18. 2. 2021

V únoru 2. A navštívila koupaliště v Mimoni, kde si žáci vychutnávali zimní sport – bruslení. Každým rokem se naše škola snaží zajistit výjezd na ledovou plochu. V předešlých letech jsme byli v Jablonném v Podještědí, na zimním stadionu v České Lípě a v Liberci.

#

Tvoření se sádrou 2. A

Datum: 15. 2. 2021

Měsíc únor je ve znamení Masopustu. Lidé si dřív připravovali různé masky, kostýmy. Proto naše tvoření vybízí k zajímavým činnostem. Začali jsme o hodině pracovní činnosti, kde jsme ruce zavázali do sádrového obinadla. Žáci měli strach, že přijdou o chlupy na ruce nebo jestli jim sádra zůstane. Po vysvětlení, strach opadl a už se těšili, až jejich ruku zakryje sádra. Po zaschnutí sádry, si každý žák svou sádru ozdobil dle fantazie. Výsledky můžete vidět na fotografiích.

#

Podzimní tvoření žáků 3. A,B a 4.B

Datum: 8. 2. 2021

Během distanční výuky žáci 3. A, B a 4. B poskládali nádherné podzimní mandaly. Popustili uzdu své fantazii a vytvořili obrazy z přírodních materiálů. Někteří použili i to, co našli ve spížích. Vznikla tak krásná barevná díla.

#

Distanční výuka – 3. A

Datum: 8. 2. 2021

Distanční výuka přinesla třeťákům řadu nových zkušeností. Naučili se ovládat PC, bravurně zapínat a vypínat mikrofon, nastavovat si roztodivná pozadí, psát do chatu. Před začátkem výuky si mají možnost volně povídat. Zazvoní zvonek a začíná výuka.

LEDEN V 1.A VE FOTOGRAFIÍCH

Datum: 1. 2. 2021

Vedle zimních radovánek na sněhu jsme si užívali i oslavy narozenin.
Pěkně jsme se učili a byli pilní, takže pololetní vysvědčení si všichni
zasloužili nejlepší !
KRÁSNÉ PRÁZDNINY, DĚTI !

Samuel -  pátý 1

Samuel - pátý

Datum: 26. 1. 2021

Zvláštní podmínky letošní ho okresního kola dějepisné olympiády neodradily Samuela Kalluse z IX.A. Nemusel sice jezdit do České Lípy jako obvykle, ale v pátek 15. 1. 2021 přišel do školy, v 8,30 zasedl v prázdné třídě k počítači a 90 minut řešil záludné úkoly na téma: „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. I když se toto období probírá v 8. ročníku, Samuel ukázal své bohaté vědomosti a v celkovém hodnocení, které provádí porota složená z učitelů dějepisu, dosáhl na 5. místo. Má tedy velkou šanci postoupit do krajského kola a určitě si zaslouží velký obdiv za to, že se mu chce v době distanční výuky dělat i něco víc.

Sněhuláci ve 4. B 1

Sněhuláci ve 4. B

Datum: 25. 1. 2021

V distanční výuce se zaměřujeme na výuku hlavních předmětů, jako je český jazyk, matematika, přírodověda a vlastivěda. Občas zadávám úkoly z výchov, které si myslím, že jsou pro děti neméně důležité. Úkoly jsou dobrovolné, ale vždy se najde spousta dětí, které daný úkol splní a udělají mi tím velikou radost. Za odměnu dostanou 1.

Sníh nás provází v hodinách

Sníh nás provází v hodinách

Datum: 22. 1. 2021

Je bílo, chumelí. To vybízí k aktivitám na sněhu. V hodinách tělesné výchovy chodíme bobovat. Tam se užije spousta legrace. Pořádáme závody v různých stylech. Nejoblíbenější je styl na tučňáka. Ale i v jiných hodinách je sníh součástí.

Lidské tělo

Učíme se prožitkem a všemi smysly

Datum: 22. 1. 2021

Ve druhé třídě v prvouce si povídáme o lidském těle – o smyslech. Proto tento týden si více uvědomujeme a snažíme se vše vnímat a prožívat právě našimi smysly. Připomeňme si, že smyslů máme pět (zrak, sluch, čich, chuť, hmat).

#

TŘI KRÁLOVÉ

Datum: 22. 1. 2021

6.1. slavil svátek Kašpar, Melichar a Baltazar. Tito tři králové se přišli poklonit Ježíškovi a donesli mu vzácné dary. My v 1.B jsme si dnešní den udělali projektový. V každé hodině jsme plnili úkoly, které byly spojeny s tímto dnem. Skládali jsme puzzle, počítali příklady se skrytým obrázkem, poslouchali vyprávění o těchto mudrcích, koledy o nich....A při výtvarné výchově jsme tvořili loutky a hráli divadlo o těchto mudrcích. Každý žák si také vyrobil svou korunu a zvolil si mudrce, kterého bude tento den ztvárňovat. Největší zájem byl o Baltazara. Moc jsme si to užili.

Jak se učí v covidové době?

Jak se učí v covidové době?

Datum: 12. 1. 2021

Za první a druhé třídy jsme rády, že se děti mohou učit ve školním prostředí. Chyběla jim výuka z jara a teď i na podzim. Žáci mají pravidelný školní režim. Zároveň se snažíme neustále opakovat a jít v učivu dopředu.

VÁNOČNÍ RADOVÁNKY V 1.A 1

VÁNOČNÍ RADOVÁNKY V 1.A

Datum: 11. 1. 2021

V pátek před vánočními prázdninami jsme se už neučili, ale užívali výtvarné tvoření a na programu byly i hry, nadělování u stromečku a pyžamové párty.

Vánoční překvapení v Domově pro seniory

Vánoční překvapení v Domově pro seniory

Datum: 18. 12. 2020

Již tradičně probíhá v Mimoni akce Ježíškova vnoučata. Během distanční výuky děti vyslovily přání, že by se chtěly také zapojit. Společně jsme se domluvili a začali trénovat vánoční vystoupení. Pojmenovali jsme ho - Od svatého Martina po Štědrý den. A abychom nepřišli s "prázdnou" vyrobili jsme pro všechny seniory i přáníčka k Vánocům. Vystoupení se konalo venku. Bylo to velmi pěkné odpoledne plné dojetí.

Mikuláš, andělé a čertíci v 1.A 1

Mikuláš, andělé a čertíci v 1.A

Datum: 10. 12. 2020

V pátek, před mikulášskou nadílkou dětem doma, jsme si udělali nadílku ve třídě.
Poprosila jsem rodiče, aby své děti vystrojili za Mikuláše, čerty a andílky.
Jak milé překvapení nastalo, když převlečených byla určitě polovina třídy !
Děkuji vám, rodiče a děti za krásné masky !

#

Výstava betlémů v muzeu

Datum: 9. 12. 2020

Nadešel adventní čas a my byli opět požádáni, abychom s dětmi vytvořili betlémy na výstavu do muzea. Letos jsme na to měli velmi málo času, ale úkol jsme splnili! Veliké díky patří Terezce Jechoutkové, Nikolce Kubešové, Emě Sýkorové a Vanessce Jiskrové ze 4. A a Zuzance Zetové ze 7.A

#

Netradiční mikulášská nadílka na 1. stupni

Datum: 9. 12. 2020

Každý rok se v devátém ročníku objeví Mikuláš, čert i anděl a donesou žákům z prvního stupně mikulášskou nadílku, tedy až po zvážení, zda si ji děti za dobré chování zaslouží! Letos to kvůli opatření proti epidemii bylo jiné. Proto za dětmi přišel jen čert, který byl moc hodný a všem nadílku od Mikuláše přinesl.

#

Čertovské učení v 5.A

Datum: 7. 12. 2020

Dne 4. 12. byla třída 5.A plná malých čertíků a andílků. Spousta žáků přišla ve vlastnoručně vyrobených kostýmech. Učili jsme se, hráli jsme hry a také jsme si užili spoustu zábavy.

Baroko

Samuel nezklamal

Datum: 4. 12. 2020

Samuel Kallus se jako jediný z deváťáků přihlásil do školního kola Dějepisné olympiády, které se na naší škole uskutečnilo 30. 11. - hned, jak to dovolila epidemiologická situace.

Distanční výuka

Hurá, zase ve škole! Jaká byla distanční výuka ve 4. B?

Datum: 30. 11. 2020

Tak máme za sebou téměř 7 týdnů distanční výuky! Žáci naší školy pracovali v platformě Google Classroom. Nejprve jsme byli, troufnu si říct, všichni zaskočeni touto novou situací, jak to vše zvládneme, natož ještě vyučovat přes web kameru?! Ano, i toto jsme se my, vyučující, naučili!!! A nejen to...

Distanční výuka

Konec distanční výuky

Datum: 30. 11. 2020

Druhá vlna pandemie koronaviru se zdá býti za námi a rád bych řekl, že škola, rodiče i žáci se on-line výuky zhostili se ctí a za to si zaslouží pochvalu a poděkování.

#

Svatý Martin v 5.A

Datum: 23. 11. 2020

I ve třídě 5.A se slavil svátek Svatého Martina. Jelikož probíhá distanční výuka, nemohli jsme oslavovat všichni spolu.

#

DISTANČNÍ VÝUKA V 1.B (14.10. - 17.11.2020)

Datum: 19. 11. 2020

Tak jako jiné děti máme za sebou měsíc výuky JINAK. Naskočili jsme do toho hned 14.10. V systému google classroom. Během prvních dnů se nám podařilo zapojit téměř všechny žáky a jejich rodiče k aktivní spolupráci. Naučili jsme se využít aplikace Meet, Jamboard, vkládat úkoly do systému, zadávat práci....

Pokusy

Pokusy na ZŠ a MŠ Pod Ralskem

Datum: 16. 11. 2020

V níže umístěném odkazu na video, které se týká pokusů je zmíněna i naše škola s paní učitelkou Mgr. Libuší Pittnerovou. Časově jde o zhruba 7. minutu ve videu.

#

Distanční výuka 4.A

Datum: 16. 11. 2020

I během této nelehké doby žáci ukázali, že o výuku mají zájem a rádi se zapojí do jakékoliv aktivity. Nejen, že se denně společně učíme matematiku, češtinu, přírodopis a vlastivědu, ale i mimo své povinnosti plní dobrovolné úkoly. Tento týden jsem zadala na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti téma podzim. A podívejte, jak se činí. Moc bych jim touto cestou chtěla poděkovat za jejich aktivitu, chuť k učení a svědomitost.

Projekt Ekoškola 1

Projekt Ekoškola

Datum: 12. 11. 2020

Ani jaro ani současný podzim nepřejí našemu projektu Ekoškola. Na jaře jsme kvůli koronaviru stihli zakoupit dřevo na domečky pro hmyz a teď jsme alespoň začali pracovat na školní zahradě, kterou budují naše 9.ročníky. Musím říct, že se sešla dobrá parta, která se s vervou pustila do práce. Podívejte se sami.

Dýňování

Dýňování 1.A

Datum: 15. 10. 2020

Dýně jsou nedílnou součástí podzimu, tak se přímo nabídlo zdobení při výtvarné výchově a pracovních činnostech.

Ekologie 7.B + 7.C

Ekologie 7.B + 7.C

Datum: 14. 10. 2020

Poslední říjnové hodiny Ekologie ve škole jsme s třídami 7.B a 7.C strávili venku, kde jsme vyráběli mýdlo z kaštanů. Počasí nám přálo a věřím, že si děti hodinu užili.Fotografie naleznete ve fotogalerii

#

Pracovní činnosti 4.A

Datum: 7. 10. 2020

V pondělí 5. 10. jsme využili příznivého počasí a vydali se v rámci pracovních činností uklidit a připravit školní zahradu na zimu. Žáci sbírali odpadky a šišky, hrabali popadané listí a jehličí. Stihli jsme však jen část, zbytek nás čeká příště.

#

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE 2.A + 2.B

Datum: 2. 10. 2020

Dnešní den 30. září 2020 byl pro naše žáky druhých tříd velmi významný. Vstoupili do řádu čtenářského. A jak to celé probíhalo? Museli splnit 3 úkoly – říct své jméno a příjmení, adresu a přečíst krátký úryvek z pohádky, u které museli určit, jak se pohádka jmenuje. U pasování byla paní knihovnice Záložka, rytíř Regál a velevážená královna Polička.

Zobrazeno 1-30 ze 103

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Univerzální překladač

Překlad (translations)

eu fondy                    mleko_do_skol                    ovoce_do_skol                    znak_mimon