Projektový den ve 3. A – Ekosystémy

Žáci 3. A se zúčastnili projektového dne na téma Ekosystémy.

Žáci byli rozděleni do pěti pracovních skupin. Každý tým si vylosoval svůj ekosystém, který zpracovávali do myšlenkové mapy. Následně dostali text z encyklopedie a vyhledávali v něm odpovědi na otázky k lesu. Po vypracování jsme se odebrali do místního parku, kde jsme měli připravený program od pracovníků z VLS. Eva Zikmundová a Mgr. Honza Kobr začali velmi zajímavou aktivitou „pavučina“, kde jsme vyjmenovávali vše, co patří do přírody, a skončili jsme u ekosystémů. Vzájemně se to vše prolínalo s nasloucháním svých spolužáků a dáváním pozor na to, co se celou dobu děje kolem nás. Žáci byli nadšeni při zkoumání zeleného barviva v listech a také se naučili nové slovo fotosyntéza. Při kooperaci ve skupinách si vyzkoušeli spolupráci při tvorbě přírodních mandal. Někteří museli udělat kompromis, jiní prosazovali svůj názor. Po návratu do třídy jsme začali didaktický kolotoč her (domino zvíře x pelech, osmisměrky, pexeso obrázek x název, hádanky, písmenkový guláš, matematická šifra, třídění odpadu apod.). Závěrem jsme zhodnotili dnešní den, kde jsme se měli dovědět více o ekosystémech a ochrany přírody. Některé vědomosti jsme upevnili, jiné připomněli, nebo se dozvěděli něco nového. Také jsme hodnotili součinnost ve skupinách. Vzájemné naslouchání, prosadit si svůj názor, najít kompromis, řešení problémových úkolů, dodržování pravidel.

Datum vložení: 12. 10. 2021 7:37
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2021 7:41