Dětský den ve 4. B

V úterý 1. června měli žáci ve škole na celé dopoledne vzdělávací program, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu pod názvem Kamarádím se s Markétou, proto vím, jak se bezpečně chovat v silničním provozu.

Děti si celé dopoledne velmi užily, nejen proto, že se nemusely v ten den učit :). Každá výuková hodina byla zaměřena na různá témata: Chodec, Cyklista, Spolujezdec, První pomoc. Nejvíce děti v naší třídě zaujala hodina se záchranářkou Luckou, na kterou nejen že měly všetečné dotazy ohledně první pomoci, ale mohly si i na závěr vyzkoušet "resuscitaci" na cvičné figuríně, což je velmi nadchlo. Jako dárek žáci obdrželi reflexní pásek, kartu s úkoly s dopravní tematikou a kartičku se svým jménem, že absolvovali tento  vzdělávací program.

Dětský den jsme si nadále užili i v pátek 4. 6., kdy nás čekala skvělá zábava v přírodě. S dětmi jsme se vypravili na trasu dlouhou cca 4 km krásnou přírodou. Navštívili jsme celkem 12 stanovišť, na kterých nás čekali žáci 9. tříd se zábavnými úkoly - poznávání stromů, bylin, hudebních nástrojů, jazykolamy, hádanky z pohádek a filmů, různé sportovní disciplíny jako např. slalom s míčkem na lžíci, skákání v pytli, skákání přes švihadlo a páka. Děti splnily hravě všechny úkoly, za které dostaly na závěr sladkou odměnu. Výpravu jsme zakončili na místním koupališti. Počasí nám přálo a den jsme si velmi užili.

Datum vložení: 9. 6. 2021 7:40
Datum poslední aktualizace: 9. 6. 2021 7:42