Bezpečnosti v digitálním světě

Do naší školy 28. listopadu zavítal kap. PhDr. Jan Melša, který působí jako referent společné státní správy a samosprávy, Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, kancelář ředitele analyticko-právního oddělení, dále působí ve škole Kateřinky. Zde vyučuje mimořádné události a právo. Učiní přes 100 přednášek za rok. Mohli jste ho slyšet i třeba v Českém rozhlase. Účastní se různých konferencí, jako například v roce 2020 byl v České Lípě na konferenci „Právo, děti, kriminalita“.

Přednáška Bezpečnosti v digitálním světě byla uspořádaná pro 9. ročník a následně pro rodiče a pedagogy naší školy. Mezi hlavním úkolem přednášejícího byla osvěta. Jak se bezpečně pohybovat ve virtuálním světě. U hesla MpM4Na1o-fb jsme se pobavili a doufám i zapamatovali, jak sestavovat bezpečná hesla. Velké nebezpečí číhá na sociálních sítích. Pozoruhodný a odstrašující byl příběh dívky, která má díky poslednímu komentáři zničený život. Následně nás pan kapitán obeznámil s cizími pojmy a vysvětlil je, např. kybergrooming, sexting, kyberšikana, kyberstalking, haox a fake news, netolismus, phishing a několik užitečných odkazů. Přednáška byla velmi zajímavá a poutavě podána. Člověk často kroutil nevěřícně hlavou, čeho jsou lidé ve virtuálním světě schopni. Také jsme byli srozuměni s tresty a různými paragrafy.

„Na internetu můžete být kdokoliv. Právník, úspěšný podnikatel, ale realita je většinou dosti jiná.“ Dominik Veverka

Mgr., Bc. Libuše Pittnerová, DiS.

Datum vložení: 6. 12. 2022 9:15
Datum poslední aktualizace: 6. 12. 2022 9:21
Autor: Mgr., Bc. Libuše Pittnerová, DiS.