Novinky z MŠ Eliášova

V květnu třída Motýlků navštívila Vlastivědné museum v České Lípě. Hned ráno jsme si dali svižnou procházku ze školky na vlakové nádraží. Odsud jsme jeli do České Lípy. V museu jsme nejdříve navštívili expozici exotických živočichů z celého světa, svět hmyzu a pavouků, svět moří a oceánů. Děti mohly na vlastní oči vidět živé želvy, hady, pavouky, gekony.

Poté jsme navštívili regionální historickou a přírodovědnou expozici Českolipska. Děti mohly vidět, jak se kdysi žilo, poslechly si orchestrion a poté jsme šli do sklepení. Sklepení bylo předěláno na podzemní uranový důl. A zde jsme si poslechli povídání o těžbě uranu na Českolipsku. Prohlídku doprovázely zvukové a světelné efekty. Na konci našeho výletu jsme se šli ještě proběhnout do labyrintu z živého plotu, který se nachází v zahradě u musea.

Tento měsíc se naše školka na jeden den ocitla v Africe. Den to byl zajímavý, plný afrického rytmu a tradičních písní. Projektový den byl zaměřený na rozvoj osobnostních a sociálních kompetencí dětí. Bubnováním na cajóny (krabice na bubnování) si děti procvičily rytmickou složku africké hudby. Všichni jsme si tento krásný den velice užili.

Za MŠ Eliášova – Zuzana Horáčková

Datum vložení: 14. 6. 2022 7:16