Stalo se

Halloween v Eliášově školce

Datum: 10. 11. 2023

V měsíci říjnu se ve všech třídách konalo vydlabávání dýní, které nám zdobily venkovní prostory školky a ráno vítaly první příchozí děti svýma svítícíma očima.

Návštěva indiánů v MŠ Eliášova

Datum: 4. 10. 2023

Návštěva indiánů v MŠ Eliášova

Vzpomínka na Školkovou akademii

Datum: 10. 7. 2023

Vzpomínka na Školkovou akademii

NA ZRAKU DĚTÍ NÁM ZÁLEŽÍ 1

NA ZRAKU DĚTÍ NÁM ZÁLEŽÍ

Datum: 24. 4. 2023

NA ZRAKU DĚTÍ NÁM ZÁLEŽÍ

Vynášení Moreny

Datum: 28. 3. 2023

Vynášení Moreny

Návštěva knihovny nejmladších dětí mateřské školy

Datum: 11. 11. 2022

S dětskou knihou se dítě setkává většinou již dříve, než nastoupí do mateřské školy.

Státní svátek v mateřské škole 1

Státní svátek v Mateřské škole

Datum: 3. 11. 2022

Naše děti si připomněly vznik samostatného Československa namalováním státní vlajky.

Novinky z MŠ Eliášova

Datum: 14. 6. 2022

Novinky z MŠ Eliášova

Vánoční nadílka v MŠ netradičně

Datum: 10. 1. 2022

Na předvánoční období se u nás ve školce všichni těšíme. Zpíváme koledy, zdobíme třídy, vyrábíme dárky, podnikáme výlety a vyvrcholením bývá vystoupení dětí s nadílkou.

Den dětí v naší Mateřské škole 1

Den dětí v naší Mateřské škole

Datum: 3. 6. 2021

Jak jsme slavili Den dětí v naší MŠ. 1.června jsme společně oslavili Den dětí. Celá akce proběhla venku na zahradě. Od rána bylo krásné slunné počasí, proto jsme mohli soutěže a úkoly rozmístit do všech koutů.

Medvídci, Kočičky, Berušky a Motýlci 1

Medvídci, Kočičky, Berušky a Motýlci

Datum: 23. 3. 2021

Naše milé děti - Medvídci, Kočičky, Berušky a Motýlci.
Byly bychom rády, kdybyste nám namalovaly hezký obrázek. Prosíme rodiče, aby obrázek vložili do euroobalu nebo zalaminovali a pověsili na plot naší MŠ.
Moc už se na Vás a Vaše obrázky těšíme Vaše učitelky.

Fotka od Dimitri Houtteman z Pixabay

Kočičky

Datum: 11. 3. 2021

Milé kočičky,
jistě si doma v tomto čase hrajete, zpíváte, kreslíte a malujete. Budeme rády, když nám nakreslíte, nebo něco vyrobíte na téma ,,JARO,, nebo ,,VELIKONOCE,,a přinesete nám to ukázat po otevření mateřské školy.
Moc se už na vás těší uč. LENKA a ZUZKA

DISTANČNÍ VÝUKA – BERUŠKY 2

DISTANČNÍ VÝUKA – BERUŠKY

Datum: 5. 3. 2021

Milí rodiče,
v době uzavření MŠ je pro děti starší 5 let, děti s odkladem školní docházky povinné distanční vzdělávání.

Leden u Motýlků 1

Leden u Motýlků

Datum: 16. 2. 2021

Dovádění na sněhu a se sněhem.
Učíme se třídit odpad.
Grafomotorika.
Zvířátka v zimě.
Pepík slaví narozeniny.
Učíme se novým věcem a jsme rádi v pohybu.
Fotografie naleznete ve fotogalerii Motýlci.

Advent u Motýlků 1

Advent u Motýlků

Datum: 11. 12. 2020

Prosinec je ve školce vždycky plný vzrušujících chvil a ani letos tomu není jinak. Vánoční skřítkové nám vyzdobili třídu a zanechali pro děti překvapení na každý den.

Listopad u Motýlku 1

Listopad u Motýlků

Datum: 11. 12. 2020

I když byl vyhlášen nouzový stav a školy se na chvíli zavřely, my jsme společně s dětmi nezaháleli. Ačkoli nemáme možnost chodit do tělocvičny, jednou týdně uděláme TV ve školce nebo jdeme na delší procházku. Zdokonalujeme se ve stříhání, relaxaci. Seznamovali jsme se s novými technikami a netrpělivě jsme očekávali "Martina na bílém koni". Fotografie naleznete ve fotogalerii MOTÝLCI.

Advent v MŠ 1

Advent v MŠ

Datum: 10. 12. 2020

I přesto, že jsme v nouzovém stavu a všechny kulturní a sportovní akce byly zrušeny, život se u nás nezastavil. Všechny třídy se připravují na vánoční besídky, zpívají koledy, vyrábí dárky nejen pro rodiče, ale i pro seniory.
Letos budou besídky bohužel bez rodičů, přesto doufáme, že si vše v klidu a ve zdraví užijeme.
Děkujeme všem sponzorům a rodičům za dárky a přejeme krásné Vánoce. Kolektiv učitelek MŠ.

Motýlci

Motýlci - výlet vlakem do Brniště

Datum: 23. 10. 2020

Tento měsíc jsme si s dětmi udělaly výlet vlakem do Brniště, na Mravenčí stezku s naučnými a herními prvky. Děti zde plnily různé úkoly, poznávaly lesní zvířátka a jejich obydlí, mohly vyzkoušet svou fyzickou zdatnost na houpačkách, prolézačkách, při skoku do dálky....

Berušky září

Berušky v září a říjnu

Datum: 21. 10. 2020

V období září, říjen se děti seznamovaly s kamarády, novou třídou, s pravidly naší třídy, atd. Využívaly nejenom zahradu MŠ, ale i vycházky do přírody, lesa, kde děti stavěly domky pro,, skřítky ". Také si ve školce upekly štrůdl a uvařily lečo, sbírají přírodniny pro zvířátka a tvoří z nich podzimní výzdobu. Fotky ve fotogalerii.

Podzimní dny

Datum: 21. 10. 2020

Děti z mateřské školy tráví podzimní čas co nejvíce venku, v přírodě.
Sbírají přírodniny, které přeměňují v nejrůznější výrobky a zdobí si jimi své třídy.
Nejmladší děti ze třídy medvídků zase sbírají kaštany a žaludy pro lesní zvěř.

Medvídci-září

Září u Medvídků

Datum: 21. 10. 2020

Měsíc září je pro naše děti měsícem adaptace na školku. Na nové prostředí, kamarády, na paní učitelky. Děti se seznamují s hračkami ve třídě a určitým režimem dne.
V září jsme s dětmi využívali hlavně školní zahradu, kde děti rády trávily slunné dny. Více ve fotogalerii.