Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Stalo se

Červen ve školní družině

Datum: 19. 7. 2021

Tak máme poslední měsíc školního roku.

Květen ve školní družině

Datum: 4. 6. 2021

Jako každý rok, tak i letos jsme se pustili do vyrábění přáníček ke dni matek. Tímto děkujeme "papírnictví u Růži " tady u nás v Mimoni, protože jsme dostali velkou krabici, plnou věcí na tvoření.

Duben ve školní družině

Datum: 5. 5. 2021

V dubnu se nám konečně vrátily děti do školy.
Fungovat jsme začali v rotačním systému, týden třídy první a druhé, další týden třídy třetí.

Jiné Velikonoce

Datum: 6. 4. 2021

Letošní Velikonoce byly bohužel jiné, než jak je známe. Školy a školky jsou zavřené, děti se nevídají a my jim v družině nemohli předat před velikonočními prázdninami nějakou dobrůtku na zub.

Únor ve školní družině

Datum: 8. 3. 2021

V únoru jsme si s dětmi vyzkoušeli ledové ozdoby. Protože několik dní po sobě mrzlo,mohli si všichni druháčci postupně vytvořit svou ozdobu, kterou jsme pak zavěsili na keř před školou. Práce děti moc bavila a výsledek byl povedený.

Leden ve školní družině

Datum: 8. 2. 2021

Prvňáčci si v lednu vyzkoušeli dramatizaci pohádek. Četli jsme, kreslili jsme pohádkové postavy a pak jsme si pohádky zahráli. Poznávali jsme pohádkové dvojice a hlavně jsme si při tom užili spoustu legrace.
Druháčci převážně tvořili z papíru, hráli si se stavebnicemi, skládali puzzle a vybarvovali mandaly.
Konečně se ukázala pravá zima a napadl sníh, proto jsme odpoledne co nejvíc trávili na školní zahradě a užívali zimní radovánky, stavěli sněhuláky a proběhla i koulovačka.
Na konci ledna děti dostaly vysvědčení, které jsme společně oslavili pořádnou diskotékou, soutěžemi a drobnými odměnami.

Prosinec ve školní družině 2

Prosinec ve školní družině

Datum: 4. 1. 2021

Prosinec je vždycky v družině věnován vánočním přípravám. Letos jsme bohužel nemohli uspořádat vánoční bazárek, ale přesto jsme vyrobili společně pár výrobků, které si mohly koupit děti jako dárečky pro své blízké.

Říjen a listopad v ŠD

Datum: 10. 12. 2020

Školní družina v říjnu a v listopadu
Tak se stalo to, čeho jsme se obávali a v polovině října opět došlo k uzavření škol.
Děti se nám vrátily 18.listopadu, ale jen 1.a 2.třídy. Protože bylo méně dětí, měli jsme čas a prostor vyrobit dárky pro klienty domova důchodců u nás v Mimoni. Děti namalovaly spoustu krásných obrázků, vyrobily čertíky a anděly a s pomocí vychovatelek i věnce a malý vánoční stromeček.
Dárky jsme předali, snad udělají radost.

Září v družině

Datum: 30. 9. 2020

V září jsme se opět sešli ve školní družině. Přivítali jsme společně prvňáčky,zároveň i děti ze 2.a 3. tříd. Hezké počasí v září nám umožnilo co nejvíce využívat školní zahradu k venkovním hrám.

Překlad (translations)

eu fondy                    mleko_do_skol                    ovoce_do_skol                    znak_mimon