Velké poděkování

V těchto dnech se musíme všichni vyrovnávat se situací, kterou si nikdo z nás nedokázal před pár týdny ani představit, natož se na ni připravit. Děti a studenti dostali z důvodu pandemie neplánované „koronavirové“ prázdniny, učitelé pracují z domovů, a kdy se opět zaplní lavice ve školách a herny mateřských škol, zatím nikdo neví.

Situace se mění každým dnem, a ať už zakončení školního roku dopadne jakkoliv, jako rodič končícího

„deváťáka“ bych ráda v této nelehké době poděkovala všem jeho vyučujícím ze ZŠ a MŠ Pod Ralskem, za jejich práci a snahu, se kterou se alespoň na dálku věnují svým žákům a společně se snaží toto období zvládnout. Učitelé tráví přípravou pro nový styl výuky určitě více času než při běžném vyučování, zůstávají s dětmi v kontaktu s učivem, využívají řadu internetových aplikací, emailu, nezapomínají ani na on-line výukové

materiály či elektronické testy a podporují žáky v řízeném sebevzdělávání. Pro děti, rodiče, ale i pro mnohé učitele je to výzva. Jako pedagog vím, že práce s dětmi všech věkových kategorií je velmi náročná a zaujmout je stojí nemálo úsilí. O to víc si velmi vážím vyučujících, kteří se věnují dětem i nad rámec své pracovní doby. Ráda bych proto ve svém článku také poděkovala panu řediteli této školy. Pan Mgr. Jaroslav Jirůtka se věnuje florbalovému kroužku, který má v Mimoni velkou tradici a na scéně působí pod jeho vedením již 20 let. O tento sport je na škole opravdu zájem. Mimoňští Sršni, starší a mladší žáci, hráli několik sezon různé turnaje a přebory, a to nejen v rámci Libereckého kraje, s velkým úspěchem. Mimoňský florbal této základní školy spadá pod tým FBC Česká Lípa, velice úzce s ním spolupracuje, a tak po opuštění bran základní školy mohou hráči přejít a hrát za starší kategorie tohoto klubu, a dokonce se dostat i do Superligy celé České republiky. Oběma mým synům, florbalovým nadšencům Tomášovi a Ondrovi, se to podařilo, hrají za „Lípu“, a tak velké díky patří právě panu řediteli, který je s tímto sportem seznámil a spoustu svého volného času (tréninky, víkendové soutěže..) věnoval a jistě i nadále bude věnovat právě tomuto kroužku a sportu. Obdivuji jeho trpělivost a zapálení pro hru, protože mnohdy to s chlapci v týmu nebylo vůbec jednoduché. Jako členka „fanouškovské základny“, doprovázející a povzbuzující hráče na utkání, jsem byla svědkem úspěchů, ale i neúspěchů, kterými se kluci poučili ze svých chyb. Neplnění příkazů a rad stálo jejich trenéra, dle jeho slov, nemálo nervů a vlasů. Ale i tak má pan ředitel florbal určitě moc rád a do budoucna mu přeji spoustu dalších malých úspěšných florbalistů.

Petra Hudíková

Datum vložení: 14. 4. 2020 0:00