Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Soutěž „O nejsilnějšího žáka ZŠ Pod Ralskem 2021“

Soutěž „O nejsilnějšího žáka ZŠ Pod Ralskem 2021“ 1

I letos, po roční odmlce, poměřovali žáci druhého stupně naší základní školy své síly.
Scházeli se každou středu po tři týdny, aby splnili vždy jednu disciplínu.
Disciplíny jsou každý rok neměnné – sedy lehy na jednu minutu, skok přeš švihadlo na jednu minutu a přítahy na hrazdě.

Jedná se o cviky, které se zaměřují na práci s vlastní váhou, takže můžou své výkony poměřovat jak žáci od 5. do 9. třídy, tak dívky i chlapci.
Nutno říci, že některé výkony byly nad mé očekávání. Vzhledem k tomu, že žáci byli půl roku doma a většina bez sportovního vyžití, tak jsem se doopravdy divil.
Pandemická situace však byla znát na počtu přihlášených, letos nejméně v historii, pouze 11 žáků.

V první disciplíně (sedy lehy) dominoval Daniel Titěra svým výkonem 54 cviků za minutu.
Druhou disciplínu (švihadlo) opanoval Kryštof Bizoň, který naskákal 138 přeskoků za minutu. A právě tito dva borci se prali o první místo soutěže. Jako každý rok rozhodla poslední, fyzicky nejnáročnější disciplína (přítahy na hrazdě).
Zde těsně vyhráli Dan Titěra a Filip Jána, kteří shodně zvládli 16 přítahů. Kryštof Bizoň se přitáhl “pouze“ 15 krát, tím pádem bylo o vítězi rozhodnuto. Letos slavil Dan Titěra, který odsunul minulého vítěze Kryštofa Bizoně na druhé místo. Třetí příčku obsadil Filip Jána.

Zajímavé je, že letošní vítěz Daniel Titěra navázal na výkon svého staršího bratra Dominika Titěry, který tuto soutěž vyhrál v jejím prvním ročníku, když chodil do 5. třídy. Vzhledem k tomu, že Daniel je v 7. ročníku, může vyhrát ještě dvakrát a tím vytvořit rekord. Zatím se ještě nikomu nepodařilo vyhrát dvakrát, nebo dokonce dvakrát za sebou.

Samozřejmě gratuluji všem, kteří v sobě našli odvahu a nestyděli se poměřit své síly s ostatními.
Věřím, že se příští rok zúčastní více sportovců, a bude tak větší konkurence a lepší výkony.