Shrnutí sezóny 2022 / 2023 Florbal – ZŠ a MŠ Pod Ralskem

Letošní soutěžní sezóna nám začala prvními zápasy v říjnu. Byli jsme přihlášeni na systém 1 plus 3, ale florbalová unie nás zařadila do hracího systému 1 plus 5.

Začátek sezóny se nám poměrně nevydařil, bylo to způsobeno převážně nepřipraveností týmu. Pamatuji si první zápas, kdy jsme přijeli na halu a s hráči koukáme na hřiště a divíme se: „Co se tady děje, proč je to velké hřiště?“
V tu chvíli jsme se s panem ředitelem zasmáli a vysvětlili hráčům, že se vlastně nic neděje, jen je větší hřiště, budou hrát 5+1 a prostě budou muset víc běhat.

Prvních několik zápasů jsme prohráli a remizovali. Tréninky jsme tedy upravili podle toho, co jsme zpozorovali při zápasech, a herní systém z důvodu menší tělocvičny na 4+1 na největším hřišti, které se do tělocvičny vejde. Díky tomu se nám ve Smržovce 20. listopadu, kdy jsme hráli proti Crazíci FBC Liberec black, podařilo poprvé vyhrát 9:4. Od té doby se začalo blýskat na lepší časy.

Některé zápasy jsme vyhráli, někdy jsme remizovali a prohry se také našly. Jeden z nejlepších zápasů byl 15. ledna v České Lípě, kde jsme ještě na začátku 3. třetiny prohrávali 7:1 proti FBC Česká Lípa blue a hned z kraje během prvních tří minut předvedli kluci neskutečné brejky a souhru v podání Péti Šámala, Martina Palusky a Víti Sutra. Vyburcovali tak českolipskou tribunu a podařilo se jim proměnit tyto tři brejky. Finální skóre 7:4, ale bylo to drama a úžasný pohled na kluky, kteří to nevzdali!

V hale Lokomotiva Česká Lípa jsme dne 1. dubna odehráli poslední dvojutkání sezóny. První proti FLORBAL JABLONEC Yellow, kde jsme odešli s čistým štítem 7:0. Druhé utkání jsme vyhráli nad Crazíci FBC Liberec black, kterým jsme nasázeli 5 branek. Obě tato utkání jsme vyhráli, a slavili jsme tak první a zároveň poslední výhru dvou zápasů v jeden den.

Pro mě z pohledu začínajícího trenéra po boku zkušenějšího Jaroslava Jirůtky
to byla neskutečná jízda, a když se zpětně ohlédnu, vidím veliký posun hráčů. Určitě bych zde vypíchl například Patrika Tinhofera, který začal hrát florbal na začátku školního roku a to, kam se posunul za půl roku, je jen důkazem toho, že když člověk maká, chodí na tréninky a miluje ten sport, tak to jde…

Výsledek sezóny zněl: 6 výher, 2 remízy a 8 proher.

Poděkování patří všem zodpovědným hráčům, všem zodpovědným a ochotným rodičům a také městu Mimoň za sponzorování této sportovní aktivity.

Jan Kovář, trenér
                                                                                                 Jaroslav Jirůtka, trenér