Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

RALSKÁ DESÍTKA 15. 9. 2019

Dnešní závod opět potvrdil, jaké skvělé sportovce naše škola má! A to se ukázalo nejen v účasti - celkem 21 žáků, ale i ve výkonech. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích - žáci do deseti let běželi 0,5 km, žáci ve věku 10 - 15 let 2 km a od 15 let se běželo 10 km.

V první kategorii naši školu reprezentovalo 13 žáků a dostali jsme se i na "bednu,"jako třetí skončil David Zet ze 3. A a čtvrtý Vojtěch Varadi ze stejné třídy. V druhé kategorii nás reprezentovalo celkem sedm žáků, kde se nejúspěšnějším sportovcem stal žák 6. B Bruce William Hellier, který se umístil na čtvrtém místě. Avšak největším překvapením bylo, že se naši žáci nezalekli ani hlavního závodu a zkusili změřit své síly se zkušenými sportovci v běhu na 10 km, kterého se zúčastnilo 85 závodníků. A i zde naši žáci předvedli skvělé výkony!!! Tomáš Knejzlík z 9. A se umístil na 3. místě, Bruce William Hellier na 31. místě (nejmladší účastník této kategorie) a Daniel Konopiský na 58. místě. Celým závodem nás provázelo nejen pěkné počasí a báječná atmosféra, ale i slova Pierra de Coubertina: "Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas, základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře." Tímto bychom rádi poděkovali i ostatním žákům, kteří závodili - Samek Jan, Bárta Karel, Fuksa Ondřej, Hudcová Natálie, Man Antonín, Pastorek Matyáš, Petruk Tomáš, Hegr Matyáš, Cinkl Jaroslav, Bělešová Monika, Antoš David, Pastorek Štěpán, Zetová Viktorie, Bogyo Vojtěch, Jágr Milan a Hlavnička Dominik.

Datum vložení: 17. 9. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 28. 8. 2020 10:53