Netradiční rozloučení s pololetím

Pololetí ve školním roce bývá bilancí, sebehodnocení, reflexí, co jsem zvládl, kde potřebuji zabrat, kdo mi pomůže, jak toho docílit. S kolegyněmi jsme vymýšlely program, abychom rozšířily a prohloubily klíčové kompetence. Po zhodnocení dne jsme usoudily, že jsme splnily náš cíl.

Po vzájemné domluvě s kolegyněmi jsme vytvořily širokou nabídku žákům, aby si mohli vybrat oblast nebo i paní učitelku. V oblasti tvoření, kreativity mohli žáci zhotovit škrabošky nebo udělat obrázek pomocí písku. Další oblast byla hudební, kde žáci hráli na xylofon, tančili a zpívali. Své všeobecné znalosti si mohli, žáci vyzkoušet ve hře „Riskuj“. Tu určitě znáte z televizního pořadu. Někoho zajímalo, jak to je se skautskými dovednostmi, jak se šifruje, dělají uzle, apod. Jiní se šli projít masopustní stezkou, kde plnili úkoly. Koho baví stolní hry, tak měl také štěstí a mohl si zahrát. K dětskému věku neodmyslitelně patří pohádka, zde žáci plnili úkoly.

Cílů jsme měli několik. Skládají se z kompetencí, které se snažíme posilovat. Kompetence: k učení, sociální, personální, komunikativní, občanské, pracovní. Naše skupiny byly namíchané z 1. – 4.  ročníku. Někteří se znali, jiní se poznali a možná se i utvořila nová přátelství. Postřeh byl, že starší žáci automaticky pomáhali mladším žákům, ohleduplnost a úcta mezi nimi nechyběla. Nikdo se nikomu neposmíval, nezesměšňoval. Vše přispívalo k dobrému klimatu školy. Posilování klimatu školy je potřeba, abychom měli zdravou školu, do které se nebojí žáci chodit.

Vrcholem dne byla společná diskotéka, kterou naplánoval náš žákovský parlament. Tímto děkujeme za organizaci a výbornou hudbu, která nenechala nikoho sedět. Možná by to mohla být tradice, kdy se loučíme s pololetím.

Za kolektiv I. stupně Mgr., Bc. Libuše Pittnerová, DiS.

Datum vložení: 6. 2. 2023 10:18
Datum poslední aktualizace: 6. 2. 2023 10:20