Máchovo poetické odpoledne

V úterý 16.5. proběhl na naší škole již druhý ročník recitační soutěže s poetickým názvem Máchovo poetické odpoledne. Moderování celé akce se ujal Mgr. Radomír Starý a do poroty usedly Mgr. Petra Tomková, Mgr. Lenka Zetová, Mgr. Jana Oswaldová a Mgr. Lenka Jarošová.

Soutěžící do školního kola byli vybráni nejprve v kolech třídních, která se konala během předchozích týdnů. A tak za každou třídu nastoupili dva recitátoři. Hudebna tedy praskala ve švech jak samotnými soutěžícími, tak i jejich fanoušky a diváky. Atmosféra byla báječná. Některá vystoupení se povedla více, některá méně, ale každý recitátor zaslouženě sklidil bouřlivý potlesk.

A jak to nakonec celé dopadlo? V kategorii 1. stupně zvítězili Vojtěch Jána (1.B) a Michaela Beránková (3.B) a na druhém místě skončila Anežka Čermáková (5.B). V kategorii 2.stupně to také porota neměla jednoduché. I tady nakonec musela udělit dvě první místa, a to Johaně Slavíkové (7.B) a Lucii Zubkové (7.B). Druhé místo si vybojoval Luboš Bašič, který vystoupil se svou vlastní milostnou básní.

Všem zúčastněným děkujeme, výhercům blahopřejeme a těšíme se zase za rok!

Mgr. Lenka Jarošová

Datum vložení: 18. 5. 2023 14:21