Konec distanční výuky

Distanční výuka

Druhá vlna pandemie koronaviru se zdá býti za námi a rád bych řekl, že škola, rodiče i žáci se on-line výuky zhostili se ctí a za to si zaslouží pochvalu a poděkování.

Volba a bezpečnostní zajištění systému Google Classroom proti napadení se ukázalo býti důležitou výsadou při současném využití dalších aplikací, které výborně kooperovaly a umožňovaly studentům a učitelům potřebný komfort při distanční výuce, která byla pro nás pro všechny velmi náročná.

Bylo velmi poučné pozorovat žáky jak se vypořádávají s volnějším režimem a někdy se nešlo ubránit úsměvu, když bylo slyšet a vidět, co by se ve školních lavicích nemohlo přihodit.

Učitel: Prosím, odpověz na otázku?

Žák: Nemůžu.

Učitel: Proč?

Žák: Protože dělám test.

Učitel: Máš sledovat on-line výuku anglického jazyka a neřešit test. Ten si uděláš později.

Žák: Nemůžu. Test je z češtiny a ne z angličtiny a musím ho odevzdat.

Zde žák předvedl úžasnou schopnost multitaskingu (práce na více úkolech najednou). Z takového studenta má každý vyučující radost.

Běžné jsou boje sourozenců před zraky povzbuzujících spolužáků nebo poznámky rodičů na adresu vyučujících.

Vyučující: Pokusíme se doplnit tento test.

Tatínek: Ten už neví, co by si vymyslel.

Mám velikou výhodu, že mé děti jsou v první a čtvrté třídě a tudíž i já si někdy říkám, že se ten učitel musel zbláznit, když toto zadal mým dětem, a proto mám porozumění, protože to nebylo mnohdy snadné se vypořádat s úkoly, které jsme zadali.

Chtěl bych Vám vážení rodiče tedy touto cestou poděkovat za úsilí, které jste vynaložili při vzdělávání vašich dětí nad rámec toho, co je běžné při prezenční výuce a velmi rád přiznávám, že bez vaší pomoci a podpory by veškerá naše snaha byla marná.

Učitelka: Prosím tě, děti mi říkají, že se nemohou připojit na on-line výuku.

Učitel: Máš šikovné děti.

Učitelka: Jak to myslíš?

Učitel: Někdo ti přenastavil Google Meet a tím ti znemožnil připojení žáků.

Učitelka: Já je přetrhnu.

Na tomto příkladu je vidět, že i my kantoři jsme to neměli lehké. Pro mnohé z nás bylo setkání se systémem výuky po internetu stejně čerstvé, jako pro naše studenty a rychlost a bravurnost s jakou se mnozí kolegové s nastalou situací vypořádali mě naplňuje nadějí, že vstup do věku Hi tech na poli vzdělávání máme úspěšně za sebou.

Na závěr bych snad jen poznamenal, že distanční ( z anglického distance - vzdálenost) výuka je pořád jenom výuka na dálku, která má svá omezení, a proto jsme velice rádi, že se můžeme vrátit do školních lavic a začít tento školní rok už podruhé naplno pracovat.

Datum vložení: 30. 11. 2020 11:04
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2020 11:06