HODINA S PILOTEM

HODINA S PILOTEM 1

Dne 1.6. jsme od paní učitelky Jarošové dostali dárek ke Dni dětí.

Od paní učitelky jsme jako dárek dostali hodinu s pilotem! Paní učitelka nás dlouho napínala, ale stálo to za to!

Vyprávěl nám o tom, jak funguje letadlo, jeho zážitky, když pilotoval, nebo jak jsou ozdobená letadla či kolik stojí letadlo, a to byste nevěřili, že stojí až 5 000 000 000! Dále nám ukazoval sedačky v první třídě, no hned bych si tam sedla! Nebo co se vše může stát při létání, no bylo toho fakt hodně!

Hodina utekla jako voda, ale všem se moc líbila!

Lucie Zubková 6.B

Hodina v oblacích

…tak jsem si připadala, když jsme měli 1.6.2022 hodinu s panem Kolomazníkem / pilotem. Velmi to na nás všechny zapůsobilo v dobrém smyslu. Na začátku hodiny pan Kolomazník a paní učitelka Jarošová vešli do třídy. Pan Kolomazník šel rovnou k počítači a zapnul už svoji připravenou prezentaci.

Ukázal nám například: Jak vypadá jeho letadlo, v jakém státě pracuje, a dokonce i proč letadlo za sebou nechává takové jakési obláčky. Vím, že to spousta lidí neví, a já vám to povím: Jelikož letadlo létá v obrovské výšce, tak když se teplý vzduch/výpary z motorů spojí se studeným vzduchem, zmrzne a vytvoří obláčky.

Průběh hodiny byl bez problémů, ale čas utekl hrozně rychle, tak jsme jeli i přes přestávku. Všichni jsme byli nadšení.

Johana Slavíková, 6.B

Datum vložení: 6. 6. 2022 12:57