EXKURZE NA PAVLIN DVŮR

Poslední den před vysvědčením jsme se vydali na exkurzi na Pavlin dvůr, který leží pod zříceninou hradu Ralska. Cestou děti pozorovaly okolní pastviny, zda zahlédnou hospodářská zvířata. Viděli jsme stádo krav s malými telátky.

To nás nabudilo na další podívanou na farmu. Na přivítanou každý žák dostal Brumíka a zároveň jsme sledovali jeho složení surovin. To byla první otázka pro žáky od mladých průvodců, jaké znají druhy obilí. Posléze jsme se přesunuli k traktoru Zetor, kde si žáci mohli prohlédnout interiér a posadit se do něj. Další zastávka byla ve stáji u dostihových koní, kde jsme se museli pohybovat velmi tiše, neboť jsme byli upozorněni, že tito koně mají velmi citlivý sluch. Druhou otázkou bylo téma „Ryby v českých vodách“. Tato otázka pro ně byla snazší, jelikož několik žáků navštěvuje rybářský kroužek. Velkou radost nám udělalo setkání s vietnamskými prasaty, při kterém je mohli nakrmit. Značný úspěch měla selata, která vyběhla z chléva a vtipným stylem běhu, způsobila žákům úsměv na tváři. Třešničkou na dortu bylo hlazení koníka paní majitelky p. Brettové, kterého mohli zároveň i nakrmit. Tímto děkujeme kolektivu z Pavlina dvoru za zajímavé informace a prohlídku.

Datum vložení: 30. 6. 2021 9:11
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2021 9:13