Exkurze do Prahy – 5. A a 5. B

Ve čtvrtek 20. 10. páté třídy vyrazily na již druhou exkurzi do našeho hlavního města. Tentokrát byla hlavním cílem návštěva Národního muzea.

Exkurzi jsme zahájili u jezdecké sochy svatého Václava na Václavském náměstí.  Odtud si děti prohlédly majestátní stavbu zrenovovaného Národního muzea a seznámily se s její historií. Atraktivní byla prohlídka expozic Zázraky evoluce a Minerály. Děti si vše nadšeně prohlížely a fotografovaly.

Prohlídku jsme zakončili v Panteonu Národního muzea.

Poté jsme se vydali na procházku Prahou. Prošli jsme Václavským náměstím na Staroměstské, kde jsme si prohlédli nejvýznamnější pamětihodnosti – Staroměstskou radnici s orlojem, Týnský chrám, dům U Kamenného zvonu, Mariánský sloup, památník Mistra Jana Husa a místo Staroměstské exekuce. Navštívili jsme barokní chrám sv. Mikuláše a prohlédli si jeho interiér. V chrámu jsme měli štěstí na paní farářku, která nám zazpívala. Bylo to velmi působivé.

Ze Staroměstského náměstí jsme se vydali Pařížskou ulicí, kde děti viděly honosné domy se značkovými obchody. Kluci obdivovali zaparkované luxusní automobily. Po cestě jsme zahlédli židovské synagogy. U Právnické fakulty jsme přešli na Čechův most. Odtud se nám naskytl pohled na Pražský hrad, Petřín a Letnou. Pod mostem na nás čekal u Vltavy autobus a my jsme se řádně unavení a plní zážitků vydali domů.

Na Prahu budeme všichni rádi vzpomínat. Své zážitky děti zaznamenaly do Zápisníku výletníka. Určitě se do Prahy ještě vypravíme.

Děkujeme paní asistentce Markétě Kracíkové za pomoc při dozoru v rušné Praze.

Mgr. Martina Tomaštíková a Mgr. Marcela Famfulová

Datum vložení: 4. 11. 2022 11:44