Den pro školu v 8. B a 9. A

Dne 16. 11. navštívila naši školu slečna Eliška Selinger.

Předtím než začala beseda, jsme se všichni usadili do kruhu. Slečna Eliška se nám představila a zadala nám jednoduchý test o výživě. Potom začala hovořit o svých začátcích na Gymnáziu v České Lípě. Po gymnáziu se rozhodla studovat medicínu. Následně si zvolila, že by chtěla vyzkoušet program Erasmus,  a tak letěla se svým kamarádem do jižní Itálie. Měli těžké začátky, protože obyvatelé jižní Itálie neuměli anglicky. Naštěstí potkali slečnu, která studovala s Eliškou v Praze a ta jim se vším pomohla.

Po tomto zážitku se vrátila zpět do Prahy.  Po nějaké době znovu využila Erasmus. Tentokrát odjela studovat do Německa, kde si zkusila epidemiologii, která se stala jejím hlavním oborem.

Třetí cesta do zahraničí zavedla Elišku do Norska.

Po těchto zkušenostech se nám Eliška svěřila s tím, co teď vlastně dělá. Pracuje na výzkumech o zdravé výživě nebo se se zabývá stravováním ve školních jídelnách.

Nakonec nám zodpověděla několik otázek a tím naše beseda skončila.

Za 8. B Jakub Heršálek,                                                                                                                         Natálie Lencová a Anežka Jirsová

Datum vložení: 22. 11. 2022 8:28
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2022 8:33