Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Uzavření školy

Uzavření školy

Na základě usnesení Vlády ČR ze dne 12.10.2020 budou od 14.10.2020 uzavřeny základní školy. Toto se týká 1. i 2. stupně.

Opětovné otevření v případě příznivé situace bude 2.11.2020. Mateřských škol se uvedené zatím netýká. Uzavřena bude i školní družina. Obědy budou mít žáci automaticky odhlášené. Připomínáme, že distanční výuka je pro žáky povinná a nepřítomnost je nutné řádně omluvit třídním učitelům.  Na naší škole bude výuka probíhat prostřednictvím i-žákovské a google classroom. Informace budete dostávat průběžně od jednotlivých vyučujících.

Dle usnesení vlády hejtman kraje po dohodě se zřizovateli určí školu, která bude vykonávat nezbytnou péči pro děti do 10-ti let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, zaměstnanci v sociálních službách, sociální praocvníci zařazení k výkonu práce na krajských a obecních úřadech, sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnost v oblasti sociálně-právní ochrany dětí, příslušníky ozbrojených sil nebo pedagogickými anebo nepedagogickými pracovníky určené školy. To vše bez ohledu na to, zda tyto děti jsou žáky určené školy. V Mimoni toto zajistí ZŠ a MŠ Mírová. Péče o děti bude včetně zajištěného stravování. V případě zájmu o tuto pomoc se prosím obracejte přímo na vedení školy ZŠ Mírová.

Kontakt: 487 862 180, skola@skolamirova.cz

Protože se množí dotazy ohledně ošetřovného, zjišťovali jsme informace na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR a na České správě sociálního zabezpečení. Dle návrhu  by zákonní zástupci, kteří chtějí čerpat ošetřovné neměli potřebovat potvrzení od školy. Svým zaměstnavatelům by měli předložit pouze čestné prohlášení o uzavření školy. Toto by se mělo vztahovat pouze na děti do 10-ti let. Návrh však zatím neprošel Poslaneckou sněmovnou ČR, tudíž informace jsou pouze předběžné. Na MPSV mi bylo sděleno, že je třeba nahlásit zaměstnavateli čerpání ošetřovného z důvodu uzavření školy a ostatní se dořeší, až bude zákon schválen.

Datum vložení: 13. 10. 2020 8:15
Datum poslední aktualizace: 13. 10. 2020 10:17
Autor: Ing. Lenka Jelínková, MBA

O nás

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Univerzální překladač

Překlad (translations)

eu fondy                    mleko_do_skol                    ovoce_do_skol                    znak_mimon