Provoz školy od 12.4.2021

Škola

Dle rozhodnutí vlády bude od 12.4.2021 probíhat rotační výuka 1. stupně ZŠ za následujících podmínek.

Mateřská škola

- pouze pro děti, které mají předškolní vzdělávání ve třídě do max. 15 dětí. Bez rotací. Skupiny musí zůstat neměnné.

Prezenční výuka od 12.4. do 16.4.2021

1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 5.A

Prezenční výuka od 19.4.2021 do 23.4.2021

3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.B

V dalších týdnech budou třídy pokračovat v daných rotacích.

• vyučování bude probíhat dle standardního rozvrhu s tím, že jsou zakázány sportovní činnosti a zpěv,
  • třídy druhého stupně pokračují v distanční výuce
  • homogenita tříd a skupin je povinná
  • Školní jídelna je v provozu pro žáky účastnící se prezenční výuky
  • Školní družina bude k dispozici žákům, kteří se mohou účastnit prezenční výuky, a to za podmínky, že v oddělení jsou přítomni žáci pouze z jedné neměnné třídy prezenční výuky.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k TESTOVÁNÍ dětí a žáků ve školách (ZDE):

• Od 12. 4. 2021 je školám uložena povinnost testovat děti a žáky 2x týdně Ag testy – v naší škole v pondělí a ve čtvrtek, případně při prvním příchodu do školy – testy “LEPU”.
  • K testování se může dostavit dítě či žák pouze, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění.
  • Testování se neprovádí u žáků, kteří prodělali onemocnění COVID-19  a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí žák prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře).
  • Informace, instrukce a všechny potřebné postupy jsou uvedeny v Manuálu k testování ve školách ZDE.

Organizace testování ve škole

• Žáci docházející do školní družiny se budou testovat ihned po příchodu v prostorách před hernami
  • Žáci, kteří nebudou navštěvovat školní družinu  se budou testovat ve svých třídách pod dohledem třídních učitelek. Testování bude probíhat na začátku první vyučovací hodiny.
  • V případě testování žáků je umožněna asistence zákonného zástupce.
  • V mateřské škole bude probíhat testování po příchodu.

• Péče o děti zaměstnanců vybraných profesí
  • platí: v mateřských školách, a školních družinách se umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání dětem mateřských škol v mateřské škole a žákům 1. stupně základních škol ve školní družině, jejichž zákonní zástupci jsou
  • -zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb;
  • -pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo
  • -pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy;
  • -zaměstnanci bezpečnostních sborů;
  • -příslušníci ozbrojených sil;
  • -zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví;
  • -zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů; –zaměstnanci Úřadu práce České republiky;
  • -zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení;
  • -zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k OCHRANĚ DÝCHACÍCH CEST (ZDE). Tímto mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví je stanovena povinnost nošení roušek ve školách tak, že:

• v mateřské škole jsou povinni nosit respirátor pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, děti v mateřské škole nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu,
  • v základní škole jsou povinni nosit respirátor pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, žáci jsou povinni nosit alespoň chirurgickou roušku (na každý den 2 roušky),
  • výjimky a bližší podrobnosti jsou stanoveny v daném mimořádném opatření.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování uchazečů před přijímacími zkouškami na střední školy (ZDE).

• Středním školám se ukládá povinnost informovat na svých webových stránkách uchazeče o povinnosti testování.
  • Základním školám se ukládá informovat žáky 5., 7. a 9. ročníků o povinnostech vyplývajících z mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o testování uchazečů o střední vzdělávání – tito žáci mají možnost se otestovat v ZŠ, potvrzení jim vystavíme.
  • Uchazeč, který se z důvodu nepředložení dokladu podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o testování uchazečů o střední vzdělávání neúčastnil řádného termínu přijímací zkoušky a svoji neúčast z tohoto důvodu písemně nejpozději do 3 dnů omluvil řediteli školy, ve které ji měl konat, koná zkoušku v náhradním termínu.

Veškeré informace naleznete na: https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021 a na https://testovani.edu.cz/pro-rodice

Připojené soubory

testovani_diagram.pdf