Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace

Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace

Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace

V době, kdy technologie hraje klíčovou roli ve vzdělávání, přichází na naši základní školu novinka - robotická sada Vex GO. Tento moderní vzdělávací nástroj nabízí žákům nejen zábavu, ale i praktické poznatky z oblasti robotiky a programování.

Vex GO je sada navržená speciálně pro mladé studenty a žáky, aby se mohli snadno seznámit se základy robotiky. Sada obsahuje řadu stavebních dílů, senzorů a motorů, které žáci používají k sestavení vlastních robotů.

Během hodin informatiky se žáci učí, jak tyto roboty programovat a ovládat, což rozvíjí jejich logické myšlení, kreativitu a řešení problémů. Co je na Vex GO výjimečné, je jeho interaktivní přístup ke vzdělávání. Žáci nejsou omezeni pouze na teoretické znalosti, mají možnost aplikovat své dovednosti v praxi.

Tímto způsobem se učí lépe chápat, jak technologie funguje, a získávají cenné zkušenosti, které mohou v budoucnu využít. Na hodinách informatiky jsme svědky, jak žáci s nadšením sestavují roboty a programují je k vykonávání různých úkolů.

Ing. Tomáš Kobr, MBA
učitel informatiky

s poděkováním za spolupráci s kolegou
Ing. Josefem Pobudou, učitelem informatiky
na škole ZŠ a MŠ Mírová v Mimoni

Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky fondu EU – Next Generation EU

Díky finančním prostředkům z tohoto programu byla pořízena robotická sada Vex GO, která oživuje hodiny informatiky na základních školách.

Za zapůjčení robotických sad děkujeme škole Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace

Datum vložení: 9. 2. 2024 13:40
Datum poslední aktualizace: 9. 2. 2024 13:42
Autor: Ing.Tomáš Kobr, MBA

O nás

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Překlad (translations)

eu fondy                    mleko_do_skol                    ovoce_do_skol                    znak_mimon