Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem

Informace o přijímacím řízení na střední školy pro rok 2021/2022

Střední škola

Dne 30.11.2020 zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy detailní informace k přijímacím zkouškám na střední školy pro rok 2021/2022.

Veškeré změny mají za cíl zohlednit vyjímečnost epidemiologické situace v ČR jak v tomto školním roce, tak ve druhé polovině předešlého a s tím spojené dopady na vzdělávání žáků.

Hlavní změnou bude to, že u čtyřletých oborů s maturitou si bude moci ředitel střední školy sám rozhodnout, zda k přijímacímu řízení využije jednotnou přijímací zkoušku či připraví přijímací zkoušku školní.

V případě víceletých gymnázií se předpokládá standardní průběh přijímacího řízení, a to jak, co se týče termínů pro podání přihlášek, tak konání jednotné přijímací zkoušky a zachování dvou termínů zkoušky.

V případě čtyřletých oborů vzdělání s maturitní zkouškou uchazeč podává přihlášku na dvě školy. Ředitel školy však bude mít možnost rozhodnout, zda se v případě jeho školy bude konat v rámci přijímacího řízení jednotná přijímací zkouška nebo školní přijímací zkouška, či od obou zkoušek za stanovených podmínek ustoupí.  V případě, že ředitel střední školy rozhodne, že bude trvat na jednotných přijímacích zkouškách od CERMATu, proběhne ve standardních termínech.

V případě, že počet podaných přihlášek nebude převyšovat předpokládaný počet přijímaných uchazečů, bude moci ředitel školy následně sám rozhodnout, zda bude jakoukoliv formou přijímací zkoušky na své škole vůbec konat či rozhodne o přijetí uchazečů bez konání zkoušky. Střední školy pak budou moci také rozšířit okruh vysvědčení, která budou v rámci přijímacího řízení zohledněna. Kritéia u jednotlivých škol vyhlásí ředitel škol ve standardním termínu do  31. ledna 2021 s tím, že školní přijímací zkouška může proběhnout také distančním způsobem.

Termín pro podání přihlášky pro první kolo zůstává zachován na 1. března 2021.

U talentových zkoušek u uměleckých oborů (konzervatoří), je hlavní změnou prodloužení období konání, a to od 4. - 31. ledna 2021.

U oborů gymnázií se sportovní přípravou se pak budou talentové zkoušky konat v termínu od 2.1. 2021 - 31. 3 2021.

Datum vložení: 4. 12. 2020 7:49
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2020 8:04
Autor: Ing. Lenka Jelínková, MBA

O nás

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Univerzální překladač

Překlad (translations)

eu fondy                    mleko_do_skol                    ovoce_do_skol                    znak_mimon