Znáte slovo „Lapbook“?

07.11.2017 13:48

Znáte pojem lapbook? Pokud ne, tak Vás s tímto termínem ráda seznámím. Z anglického překladu lap - klín, book – kniha čili kniha do klína. Je to kreativní metoda pro výrobu vlastní knížky. Když žáci lapbook vyrábějí, rozvíjí si jemnou motoriku, kombinují logiku a kreativitu, spolupráce mezi sebou nebo s institucí (knihovnou), vyhledávání a třídění informací, práce s textem, rozvoj kritického myšlení. Pokud žák vezme do ruky něčí lapbook a čte si v něm, tak spolužáka motivuje k učení, trénuje paměť, učí se v souvislostech, pomáhá dětem se specifickými poruchami učení, rozvíjí dovednost prezentace.Žáci čtvrté třídy si vytvářeli svůj lapbook na hudební výchovu. Každý žák si vybral hudebního skladatele a tvořil. Někteří vytvořili nádherné obrázky a čtivé texty. Čtenáře nutí knihy otvírat a číst si v nich opakovaně.Třeťáci dostali téma v prvouce – zvířata. Každý žák dostal živočicha, kterého zpracovává do formy lapbooku. Opět nádherné a čtivé. Doufám, že výroba lapbooku žáky baví, tak jako mě baví si je prohlížet a číst si v nich. Je to jiný druh práce.

 

sawa.rajce.idnes.cz/Lapbook/

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode