Výlet do IQlandie

17.06.2014 10:06

Dne 12.6. 2014 se třídy 4.A, 4.B zúčastnily výletu do IQ landie v Liberci. Po příjezdu jsme se odebrali do laboratoře, kde nás čekala zábavná science show. Jednalo se o efektní demonstrační experimenty s elektrostatickým generátorem, kapalným dusíkem či hořlavými tekutinami. Zažili jsme spoustu barev, ohňů i dokonce výbuchů. Žáci byli nadšeni a neustále tleskali nadšením. Pro experimenty si vybírali dobrovolníky, kteří byli stateční.

Po skončení show měli žáci projít veškeré expozice, které byly rozděleny do několika sekcí (geolab, vodní svět, živly, svět  nápadů a objevů, člověk, věda v domě, zvuková věž, relaxační část). Vše bylo interaktivní, takže si veškeré exponáty mohli žáci osahat, zkusit na "vlastní kůži". Pochopit různé jevy, jak fungují.

Po prohlídce nás přepadl hlad a žízeň, proto jsme navštívili místní restauraci, kde jsme měli dohodnutý oběd. Moc jsme si pochutnali.