VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

27.12.2016 11:03

21. prosince na naší škole proběhlo finálové třetí kolo matematické olympiády, do kterého se probojovali z každého ročníku tři žáci. Ti se na konci téměř jednohlasně shodli, že obtížnost testů byla tentokrát opravdu vysoká. Přesto bylo po vyhodnocení patrné, že mezi soutěžícími byli tací, kteří si s nimi bravurně poradili. První místa obsadili: za 9. ročník Anna Chourová, za 8. ročník Kateřina Kracíková, za 7. ročník Jan Šťastný a za 6. ročník Jan Kovář. Nejen s těmito žáky, se samozřejmě počítá i do dalších matematických soutěží, jako je například známá Pythagoriáda, jejíž školní kolo se koná na přelomu ledna a února, okresní kolo pak v květnu. Všem účastníkům, kteří se dobrobolně do soutěže přihlásili děkuji za účast, výhercům gratuluji, právem jim patří i drobné ocenění. Jsem rád, že i na naší škole máme šikovné počtáře, které matematika vcelku baví, vidí v ní smysl a logickým uvažováním dovedou řešit nejrůznější početní úlohy, které jsou mnohdy součástí našeho každodeního života. 

Mgr. Zbyněk Hradec

IMG_20161222_080029.jpg (321285) 

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode