Sociální asistent na 1. stupni

08.11.2017 10:16

Naše škola má sociálního asistenta – Bc. Veroniku Paluskovou, která pomáhá na prvním stupni žákům, třídnímu kolektivu i pedagogům. Její pracovní náplní je pomáhat žákům se sociálním znevýhodněním. Zároveň rozvíjí asistentskou práci, zejména v oblasti komunikace mezi školou a zákonnými zástupci žáků. Současně pomáhá se specifickými vzdělávacími potřebami ve vyučování individuálně nebo skupinově. Po vyučování se schází s žáky individuálně nebo ve skupinách, kde vede doučování žáků se sociálním znevýhodněním. Neboť naše asistentka působí na prvním stupni velmi krátce (2. měsíce), tak její práce je velmi přínosná. Žáci, kteří doposud neznali úspěch, tak nyní získávají své zdravé sebevědomí, mají chuť do výuky nebo se sami chtějí něco dozvědět. Je to velká posila do naší školy.

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode