Šesťáci na Zámku Loučeň

02.05.2019 09:01

Barokní zámek Loučeň se nachází v okrese Nymburk. My jsme si ho zajeli prozkoumat ve čtvrtek 25. dubna. Počasí nám vyšlo na jedničku, bylo krásné slunečné. Čtyřicet pět žáků a tří vyučující, zaplnili pohodlný autobus pana Hořčičky, téměř do posledního místa. Šedesát kilometrů jsme zdolali za hodinu a už na devátou nás očekávala paní kněžna s panem komorníkem, aby nás vtáhli do atmosféry budovy v rámci školního vzdělávacího pořadu „Hostina na zámku“. Vše bylo zaměřeno na tehdejší, ale i současnou etiketu chování a stolování. Po celou dobu jsme si měli možnost zblízka prohlížet exponáty v jednotlivých místnostech, ze kterých doslova sálala historická atmosféra. Oba dva průvodci ze sebe vydali maximum, jejich výkony byli přesvědčivé a upoutali tak naši pozornost. Mimo jiné jsme si poseděli na pravých zámeckých židlích z masivního dřeva kolem prostřeného stolu, stejně jako to kdysi dělala šlechta a to už samo o sobě zážitkem je. Po prohlídce jsme si prošli park s nespočtem labyrintárií, do kterých jsme měli volný vstup. Závěrečný oběd v Zámecké restauraci, s velmi příjemnou a ochotnou obsluhou nám všem chutnal, vždyť kuřecí řízek s bramborovou kaší má rád snad téměř každý. Po takto hezky stráveném dni jsme se opět přesunuli autobusem zpět k naší škole. Byl to prima den!

Mgr.Zbyněk Hradec

/sawa.rajce.idnes.cz/zamek_Loucen/

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode