Pravěk - IV.A

05.10.2018 11:01

CESTA DO PRAVĚKU

Dnes ve čtvrtek 4. 10. 2018 se naše třída 4. A se ocitla v Době pravěké. Žáci i s paní učitelkou se převlékli do kožešin, ozdobili se kostmi a keramickými ozdobami. Maminky připravily ke svačině mamuta. To se pak pěkně pracovalo. Žáci pracovali v tlupách. Svou práci si museli rozvrhnut. Ve skupin se domlouvali na činnostech, které lez udělat společně nebo může jedinec udělat za celý tým. Nesměli opomenout hlídat čas, aby vše řádně stihli. Nebyla to lehká práce. Mezi jejich činnosti bylo například: vytvářet myšlenkovou mapu pravěku, četli kapitolu z knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů, vyráběli si zbraně, aby si mohli ulovit mamuta. Nezapomněli jsme ani na keramické výrobky (misky, dokonce máme i Věstonickou Venuši), aby měli archeologové co hledat. V neposlední řadě si každý tým připravil rituální tanec a scénku o lovu mamuta. Žáci si přiblížili dobu pravěkou a doufám, že téma prošlo všemi smysly. To by náš učitel národu byl na nás hrdý, jako i já na své žáky, kteří se vžili do svých rolí a učení jim půjde úplně samo.

 

sawa.rajce.idnes.cz/PRAVEK/

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode