OKÉNKO DO 1. A

06.12.2017 10:05
Je to už tři měsíce, co se z předškoláčků stali žáci první třídy. Během této doby jsme zažili plno zážitků.
Jako první nás v září čekalo pasování na námořníky. Ve třídě byla postavená loď, paní učitelka postupně volala jednotlivé žáčky, pádlem je pasovala na námořníky,  nasadila jim námořnický klobouček a přivítala je na palubě první třídy.
Během září jsme se naučili plno písmenek, které jsme si pro lepší zapamatování zkoušeli i vymodelovat. Jak se říká: Neprojde myslí, co neprojde smysly.
V říjnu jsme se jeli bát na skautskou chatu do Hradčan, kde jsme oslavili Halloween. Abychom se nebáli, jeli s námi i žáci 5. A. Hned po příjezdu na nás čekaly dýně, které bylo potřeba vydlabat a vyřezat strašidelné obličeje. Poté jsme si na ohýnku opékali buřty a zpívali písničky. Když nastala tma, rozsvítili jsme dýně, rozestavěli jsme je po lese a vytvořili jsme z nich stezku odvahy na jejímž konci čekala na děti sladká odměna. Druhý den jsme vyrazili za krásami hradčanských lesů a udělali jsme si menší túru. 
V listopadu jsme navštívili Naivní divadlo v Liberci. Byli jsme na pohádce Bajaja od Boženy Němcové. Představení se dětem velmi líbilo, nejvíce draci, kteří byli hodně strašidelní. 
Dále jsme se zapojili do projektu "Staň se čtenářem," který pro nás připravila knihovna v Mimoni. Paní knihovnice postupně dětem představuje různé knížky, ze kterých jim i předčítá. Každý žák dostal svůj čtenářský deníček, do kterého si zapisuje,  co mu rodiče denně čtou. Třída, která bude mít přečteno nejvíce minut, vyhraje na konci roku dort :-)
V prosinci nás čeká ještě mnoho akcí, na které se velmi těšíme. 
Za 1. A paní učitelka Lenka Zetová 
Fotografie naleznete na:

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode