Obchod druhých tříd

22.11.2016 17:27

V první polovině listopadu proběhla ve 2.A hra na obchod. Úkolem žáků bylo po dobu čtrnácti dnů sbírat peníze,které následně použili ve (fiktivní) firmě k nakupování či prodeji výrobků.Výrobky žáci připravovali doma. K zakoupení bylo možné cokoliv např. obrázky, malované kameny, různá přání, křížaly, bambule, trpasličí čepičky, vlajky, anglický slovník...aj. Zboží muselo být oceněné a prodavač  musel vydávat i účtenky. Bohužel,  jak to bývá na tržišti, tak i zde se účtenky občas nedávaly. Aby žáci byli překvapení, tak jsme se dohodli s paralelní třídou a pozvali je k nám na nakupování. Žáci byli nadšeni, proto 2.B uspořádala pro naší třídu také nakupování. Akce se vyvedla a bylo to fajn. Žáci si museli spočítat své peníze,  tak aby utratili jen tolik na co měli hotovost (učili se hospodařit s penězi). Někteří byli spořiví, ale většina z nich se snažila koupit toho co nejvíce. Velké poděkování patří rodičům za spolupráci při výrobě výrobků (bylo vidět, že někteří se s tím dali dost práce), bez toho by firma ani trh nemohl být.

Mgr. Libuše Pittnerová

Mgr. Jaroslava Foubíková

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode