Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec 7.A

05.02.2020 08:51
 

V úterý 4.února jsme se třídou 7.A zavítali do Městského střediska ekologické výchovy při ZOO Liberec, který svými aktivitami prostřednictvím enviromentální výchovy podporuje a rozvíjí zodpovědnější chování lidí vůči všemu živému i neživému, tradicím, přírodě, krajině i planetě. Tři a půl hodiny projektového vzdělávání bylo naprosto skvěle zorganizované a zvládnuté zaměstnanci střediska. Obsahová stránka vedla k zopakování již získaných znalostí v předmětech ekologie a zeměpis, navíc učivo významně prohloubila hravou a tvořivou formou. Díky tomu každému z nás čas utíkal velmi rychle. Mezi tématy se objevily pevninské a vodní biomy, světová fauna, ekosystémy, základní podmínky života, vztah člověka k prostředí, lidské aktivity a problémy životního prostředí, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, funkce zoologických zahrad a nejrůznějších rezervací apod. Cílem bylo pojednat o určitém tématickém celku učiva v souvislostech, rozvíjet komunikativní dovednosti dětí a utvářet přátelské postoje k přírodě a životnímu prostředí. Důraz byl kladen na vlastní zkušenost, prožitek a bezprostřední kontakt s přírodou. Náplní programu byly praktické činnosti, tvořivá práce a tématické hry a úkoly, to vše doplněné výkladem. Na závěr jsme mohli vstoupit do nejstarší ZOO v ČR, která se nachází právě v Liberci, je zde již od roku 1919. Mgr.Zbyněk Hradec

/sawa.rajce.idnes.cz/Mestske_stredisko_ekologicke_vychovy_pri_ZOO_Liberec_7.A/

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode