Lyžařský výcvik 2019

04.04.2019 06:59

Každý rok absolvují žáci 7.ročníku naší základní školy lyžařský výcvikový kurz pod vedením lyžařských instruktorů Mgr.Jany Oswaldové, Mgr.Lenky Jarošové, Mgr.Jaroslava Jirůtky a Mgr.Pavla Poláka. Jako nepostradatelná zdravotnice s námi pravidelně jezdí zdravotní sestra paní Jana Jarošová. Po mnoha letech jsme letos změnili místo pobytu a přesídlili jsme z Deštného v Orlických horách do Pece pod Sněžkou. Na chalupě s příhodným názvem Rozkoš se nám velmi líbilo. K dispozici jsme měli pěkné pokoje vybavené novým nábytkem, prostornou jídelnu i společenskou místnost. Vařili nám výborně a jídla bylo dost.

Začátečníci (a že jich letos bylo!) se učili lyžovat na sjezdovce a vleku přímo u chalupy, kde jsme byli pouze my, a proto odpadla spousta starostí s mísením cizích lyžařů do naší skupiny. Pokročilí lyžaři se se svými instruktory pohybovali po celém skiareálu Pec pod Sněžkou (sjezdovky Javor, Smrk, Zahrádky a Bramberk). Nutno říci, že lyžovat se naučili úplně všichni.

Večery na chalupě vždy patří krátkým přednáškám souvisejícím s lyžařským výcvikem a společné zábavě. A tak se volila Miss a Missák, proběhlo celotýdenní soutěžní klání v různých disciplínách mezi 7.A a 7.B a žáci si zahráli spoustu nejrůznějších her.

Ačkoliv jsme měli před odjezdem trochu strach z počasí a sněhových podmínek, vše dopadlo výborně. Sněhu bylo na sjezdovkách dost, dokonce v týdnu i trochu připadlo, a téměř každý den svítilo sluníčko.

Obrovský dík za nás všechny patří vedoucí lyžařského výcviku a hlavní organizátorce Mgr.Janě Oswaldové. Děkujeme!

Mgr.Lenka Jarošová

sawa.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2019/