Literární soutěž

19.05.2016 13:11

Literární soutěž Temné vody. Přesně tak se jmenovala literární soutěž, které jsem se zúčastnila. Trvala asi tak rok, ale čekání se vyplatilo.

První kolo soutěže bylo zcela volné, každý si mohl poslat přesně to, co chtěl. Já poslala horor. Byla to práce na téma: Den se životem v ruce. Tento příběh mé vlastní tvorby se mi líbil natolik, že jsem se rozhodla to risknout a odeslat ho do soutěže.

Druhé kolo bylo na téma: Zvíře mého života. Měli jsme čas asi dva až tři měsíce a mně se povedlo vykouzlit příběh asi na jedenáct stran.  I toto dílo bylo úspěšné a dostalo mě do finálového kola s tématem: Co budu dělat, až budu slavný spisovatel.

Musím přiznat, že poslední práce byla pro mě nejnudnější. Psalo se to těžko, nikdy jsem si nepředstavovala, že bych mohla být někdy slavná. Ačkoli se mi práce špatně psala, byla úspěšná též.

Pro vyznamenání jsem jela až do Chrudimi, přesněji 5. 3. 2016, do restaurace Muzeum. Zde jsme dostali několik přednášek o tom, že život spisovatele v Čechách není vůbec jednoduchý, že se málokdy člověk prosadí. Dostali jsme několik dobrých rad od pana Petra Doležala. Bylo nás zde kolem dvanácti, všechna děvčata, každá z nás četla svou poslední práci. Bylo nám oznámeno, že v soutěži bylo celkem 233 soutěžících. Po čtení příběhů nám přivezli jídlo, každý z nás si mohl vzít, cokoliv chtěl.

Nakonec bylo vyhlašování výsledků, které bylo dosti překvapivé. Každá z nás dostala první místo, každá v jiné kategorii. Ještě jsme dostaly nabídku na napsání hororu. Ta, která napíše nejlepší horor, bude mít svůj příběh v knížce. Tuto šanci rozhodně nenechám uplavat.

 

                                                                                                Klára Laušmanová, IX.B, ZŠ Pod Ralskem    

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode