Liga škol 2015

04.05.2015 07:36

LIGA ŠKOL 2015

Tento duben se ZŠ a MŠ Pod Ralskem rozhodla zúčastnit již patnáctého ročníku atletické soutěže Ligy škol 2015 konané na stadionu u Ploučnice v České Lípě. Celkově trval závod čtyři týdny, soutěžilo se vždy ve středu odpoledne, a každý týden se závodilo v jiné soutěžní disciplíně. O výhru v této soutěži usilovalo 17 škol z celého českolipského okresu. První kolo se konalo prvního dubna, kde si žáci mohli změřit své síly v běhu na 60 m, hodu míčkem a vrhu koulí, avšak počasí se rozhodlo být opravdu aprílové a před začátkem závodu přišla sněhová vánice. Kvůli špatnému počasí absolvovali závodníci pouze běh na 60 m. I tak podali naši žáci velmi kvalitní výkony, 1. místo ve své kategorii obsadili Tereza Zikmundová (9,8 s) a Vojtěch Bogyo (9,1 s). O týden později, ve druhém kole, startovaly kategorie dívek v běhu na 60 m překážek a ve skoku dalekém a chlapci absolvovali skok vysoký. Po tomto kole naše škola vyřadila z čela tabulky ZŠ 28. Října, jelikož plno našich žáků obsadilo ve své kategorii přední příčky:

  • v překážkovém běhu - 1. místo Šlamborová K., Mašková K., Zikmundová T.,  
  • v dálce – 1. místo Zikmundová T., Mašková K., 3. místo Chromčáková K.,
  • ve skoku vysokém – 1. místo Hanl T., Kocourek M. 2. místo Zajíc J., Bogyo V., Szabó M., Kapička J., 3. místo Knejzlík T., Alibijev K..

Ve třetím kole konaném 15. dubna si žáci ze špičáku nechtěli nechat líbit porážku a zmobilizovali své síly, což průběh třetího kola značně prodloužilo a naši žáci přijeli ze závodů domů v pozdní večerní hodině. Tentokrát dívky skákaly do výšky a chlapci běželi 60m překážek a skákali do dálky. I přes velký počet závodníků naši žáci dokázali, že patří mezi špičky:

  • skok vysoký – 1. místo Mašková K., Chromčáková K., 2. místo Dokoupilová K., Zikmundová T.,
  • 60 m překážek – 1. místo Hanl T., 3. místo Procházka F., Kocourek M., Jacob M.,
  • dálka – 1. místo Hanl T., 2. místo Procházka F., 3. místo Kocourek M., Alibijev K..

Ve středu 22. dubna proběhlo poslední kolo ligy škol. Na pořadu byl běh na 400 m pro potěr a běh na 800 m pro ostatní kategorie. Zde opět potvrdili svůj talent tito naši žáci:

  • běh 400m – 1. místo Procházka F., Hanuš J., 2. místo Klimešová M., 3. místo Dokoupilová K.,
  • běh 800m – 1. místo Hanl T., 2. místo Oswaldová E., Titěra D., 3. místo Jacob M..

V závěru tohoto kola proběhlo celkové vyhlášení výsledků ligy škol. Nejprve se vyhlašovalo konečné pořadí dívek, s výjimkou kategorie ml. žákyně 02 – 03, stály naše žákyně v každé kategorii na stupni vítězů: 1. místo Zikmundová T. (48 b), 2. místo Dokoupilá K. (28 b), Mašková K. (36 b) a 3. místo Chromčáková K. (34 b).

Poté přišlo na řadu vyhlašování chlapců, zde byli naši žáci ještě úspěšnější, jelikož se umístili na „bedně“ v každé kategorii: 1. místo Hanl T. (44 b), 2. místo Oswald J. (26 b), 3. místo Procházka F. (28 b), Szabó M. (25 b), Kocourek M. (34 b), Alibijev K. (36 b).

A nakonec následoval zlatý hřeb večera, kdy došlo na vyhlášení nejlepších škol. Naše škola se umístila na 2. místě s celkovým počtem 684 bodů. Tímto výsledkem nám naši žáci ukázali, jaké nadějné a kvalitní sportovce město Mimoň má. A nejen to. Vyvrátili všeobecně zažité mínění, že dnešní děti sedí pouze u počítače. Jelikož se každé kolo závodu konalo vždy od 16 hod, závodily děti ve svém osobním volnu. Závod tedy nebyl pro žáky ZŠ Pod Ralskem povinný, a přesto nám každou středu přetékal autobus ve švech. Tímto závodem nám děti ukázaly, že má smysl je ve sportování podporovat, věřte, vyplatí se nám to!

Na závěr bych ještě chtěla poděkovat všem žákům, kteří se Ligy škol zúčastnili, ale neumístili se na předních příčkách. Jelikož i oni přispěli svými body do celkového výsledného počtu. Bez vás bychom to nedokázali!

Veškeré výsledky a fotografie ze závodu naleznete na www.clsport.cz

Lenka Zetová

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode