LICHOŽROUTI ÚTOČÍ

01.12.2017 11:42

Během měsíce listopadu proběhl čtenářský projekt o Lichožroutech. Ve středu v odpoledních hodinách jsme se setkávali nad knihou „Lichožroutů“ a zároveň jsme kreativně tvořili postavičku Hihlíka. Pro výrobu maňáska jsme využili lichou ponožku, kterou jsme našli doma. Abychom zjistili své vědomosti o knize, vyplňovali jsme různé tajenky a přesmyčky. Na interaktivní tabuli jsme si zahráli pexeso, při kterém děti poznávaly i ostatní členy lichožroutského týmu.

Do lichožroutů se opravdu zapojil celý první stupeň a odměnou pro ně byla návštěva DK Ralsko s promítáním filmu „Lichožrouti“.

Bonusem pro třídy byla soutěž v lichých ponožkách. Úkolem bylo přijít v licháčích (každá ponožka jiná). Protože bylo těžké se rozhodnout, která třída bude mít první místo, rozhodly se organizátorky udělit každé zúčastněné třídě sladkou odměnu.

sawa.rajce.idnes.cz/Lichozrouti/