Jak jsme začali pěstovat aneb od klíčku hrachu k množení rýmovníku

13.11.2017 15:19

Začalo to úplně nevinně. V hodině přírodovědy jsme si povídali o rozmnožování rostlin a jeden z žáků si vzpomněl, jak ve druhé třídě zkoušel naklíčit fazole a navrhl, abychom si takový pokus zopakovali. Proč ne. Děti byly tímto nápadem nadšené, chopily se iniciativy, a tak v naší třídě přibylo vybavení pro malého botanika, různá semena, konvička na zalévání, vata a nádoby na pěstování. Dětem se podařilo naklíčit semena hrachu a čočky. Tím však pěstování neskončilo. Zaseli jsme řeřichu, na které jsme si báječně pochutnali. Sazenice hrachu jsou již přesazené a dokonce i s oporou ze špejlí. Ve sklenici máme řízky rýmovníku a vyhlížíme první kořínky, abychom je mohli zasadit do připravených květináčů. V zimním období se nám budou hodit v boji s rýmou. Také jsme se pustili do pěstování exotického avokáda z pecky, kterou jsme částečně ponořili do vody a budeme čekat, zda vyklíčí. Pro srovnání vyzkoušíme i pěstování avokáda přímo v květináči bez předchozího naklíčení ve vodě. Abychom nepěstovali pouze užitkové rostliny, tak dívky přinesly z domova kvetoucí brambořík, kaktus a řízek fialky. V pěstování jsme našli podporu i u paní uklízečky, která nám darovala sazenici máty ze své zahrady a toleruje nám občas nějakou tu hlínu na podlaze. Pěstování nás baví, vymýšlíme, co bychom mohli ještě přímo ve třídě vypěstovat a popřípadě plody naší práce i ochutnat.

Mgr. Martina Tomaštíková

Třída IV. A.

IMG_1477.JPG (347480)

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode