GEOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2017

25.04.2017 19:40

 

O olympiádě

 

Geologická olympiáda (GO) je předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín určená žákům základních a studentům středních škol. Cílem GO je napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst v tomto směru. Tematické zaměření GO zahrnuje především tyto oblasti geologie: mineralogii, petrografii, paleontologii, historickou geologii, ložiskovou geologii, hydrogeologii, inženýrskou geologii, environmentální geologii, regionální geologii a dynamickou geologii.

V letošním školním roce se poprvé uskutečnilo celostátní kolo  Geologické olympiády. Organizátorem je  Přírodovědecká fakulta  Masarykovy univerzity v Brně.

Do soutěže se přihlásilo 8 žáků z devátých ročníků naší školy.

Školního kolo proběhlo elektronicky 1. února 2017. Žáci soutěžili formou testu, kde měli 30 otázek. Za každou špatnou odpověď se jim bod odpočítaval. Okresní kolo proběhlo v březnu opět elektronickou cestou, zúčastnilo se ho 5 žáků naší školy: Michal Drbohlav 9.B, Martin Vocásek 9.B, Simona Eflerová 9.A, Kateřina Vaverová 9.A, Nikola Stehlíková 9.A. Všichni postoupili do krajského kola, které proběhlo v pondělí 3. dubna v Severočeském muzeu v Liberci. Naše škola byl jediná základní škola, která se přihlásila do  pilotního ročníku  v Libereckém kraji. Tentokrát měla  soutěž  nejen teoretickou, ale  i  praktickou  část. V té měli soutěžící  za úkol poznat 50 vzorků minerálů, hornin a zkamenělin.

Výsledky krajského kola:

1. místo Martin Vocásek 9.B

2. místo Michal Drbohlav 9.B

3. místo Kateřina Vaverová 9.A

 Martin bude naší školu a Liberecký kraj reprezentovat v celostátním kole, které se uskuteční 16.května v Říčanech u Prahy.

Získal také pro naši školu volnou vstupenku do Diamond Prague Museum, která je platná do konce roku 2017.

Děkujeme všem soutěžícím ve všech kolech, kteří měli odvahu a chuť zůčastnit se této specifické soutěže.

Ing. Anna Nevolová  

sawa.rajce.idnes.cz/GEOLOGICKA_OLIMPIADA/

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode