Exkurze do vlastivědného muzea v České Lípě

30.11.2018 09:00

Dne 15. 11. se čtvrté ročníky vydaly na školní exkurzi autobusem ČSAD, který nás dovezl do České Lípy. Nohy nás zanesly až do vlastivědného muzea, kde jsme shlédli výstavu k 100. výročí ČR na Českolipsku. Expozice byla připravena v ambitu. Celou výstavou nás provázela průvodkyně, která měla velmi poutavý výklad. Začátek se datoval k roku 1918, období První republiky. Prošli jsme dobou okupace, 2. světové války, až do doby Sametové revoluce. Mnoho hochů nadchl pohled na různé zbraně a napodobení pevnosti vojenských bunkrů.

Výstava byla pojatá v našem Českolipském okrese. Našli jsme i místa Mimoně a okolí např. v době, kdy nás obklopovalo sovětské vojsko. V různých etapách mohli žáci porovnávat oblékání od obyčejného oblečení až po různé kroje. Nemohli jsme opomenout i vlastivědnou část muzea. Navštívili jsme živočišnou část, kde byla vycpaná zvířata. Žáci byli nadšení, když viděli na vlastní oči zástupce méně obvyklé fauny. Do oblasti hmyzu šli trošku s ostychem, neboť se před nimi zjevili pavouci. Abychom vše lépe zvládli, nesmíme opomenout svačiny, které nám s láskou připravily naše maminky nebo i tatínkové. Byl to neobyčejný zážitek.

sawa.rajce.idnes.cz/Muzeum_Ceska_Lipa_2018/

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode