EKOCENTRUM BRNIŠTĚ – „ZEMĚDĚLSTVÍ ŽIJE“ 2.A. 2.B.

19.06.2017 20:20

Žáci druhých tříd navštívili v pondělí  12.6. 2017 Ekocentrum v Brništi. Děti byly rozděleny do tří skupin. První skupina odjela do kravína, kde si prohlížela provoz ZOD Grunov. Děti se dozvěděly rozdíl mezi růžovou a žlutou „náušnicí“, která určuje pohlaví turu. Mohly si pohladit telátka, která je láskyplně olizovala.

Druhá skupina měla výtvarnou činnost, kde žáci vybarvovali masku kravičky. Dalším úkolem bylo vyjmenovat, kolik žaludků má kráva a kolik přijme potravy za den, kolik vody vypije aj. Poslouchali zvuky ptáků a určovali jejich druh. Jako poslední činnost bylo složení puzzle krávy.

Třetí skupina pekla sladkou tečku na konec. Děti vypracovaly těsto, vkládaly do něj bezovou marmeládu a balily do ranečku. Hromadně potřely koblihy máslem a vložily do trouby. Následovalo zadání sestavit potravinovou pyramidu.

Děti vše zvládly na výbornou a průvodkyně si je moc pochvalovaly. My tímto děkujeme za jejich trpělivost a snahu nám ukázat, že „ZEMĚDĚLSTVÍ ŽIJE“.

sawa.rajce.idnes.cz/EKOCENTRUM_-_ZEMEDELSTVI_ZIJE/

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode