DENTÁLNÍ HYGIENA

21.03.2018 10:00

Druhé a třetí třídy se zúčastnily semináře dentální hygieny pod vedením Michaely Uhlířové, DiS. Žáci se dozvěděli, jaké zubní pomůcky se dají používat, nejvíce je zaujala škrabka na jazyk nebo ortodontický kartáček na zuby. Společně jsme si zopakovali stavbu zubu a možnosti onemocnění v dutině ústní. Opakování je matka moudrosti, a proto jsme si zase připomněli, jaké potraviny jsou pro náš chrup škodlivé a hlavně, které nám prospívají.

V závěru jsme prošli školením správné techniky čištění zubů, kterou jsme měli možnost vyzkoušet na plyšovém kamarádovi. Za znalosti a snahu dozvědět se co nejvíce, si každý odnesl věcný dar (kartáček, pastu a pexeso). Tímto děkujeme za spolupráci MUDr. Frýdové a M. Uhlířové.

sawa.rajce.idnes.cz/dentalni_hygiena_2018/