Den Země na naší škole

02.05.2019 07:10

22.duben je dnem svátku naší planety, který vždy oslavujeme úklidem okolí školy. Letos toto datum vyšlo na Velikonoční pondělí, a tak jsme se rozhodli spojit dvě akce v jednu. Úklid s putováním za velikonočním pokladem. Celou akci zorganizoval tým vytvořený z členů žákovského parlamentu, jmenovitě Jan Kovář (8.B), Natálie Krejčí (8.B), Patrik Krejčík (8.A), Tereza Opeltová (8.A), Daniel Šámal (9.B) a Tereza Zikmundová (9.B).

Celá akce se uskutečnila ve středu 17.4. poslední dvě vyučovací hodiny. Každá třída obdržela obálku s plánem trasy, seznam úkolů, které má splnit, a křížovku, jejíž vyluštěná tajenka odhalila místo ukrytí velikonočního pokladu. Samozřejmostí byly také jednorázové gumové rukavice pro každého žáka a pytle na nasbíraný odpad.

Počasí nám velmi přálo a všechny třídy si užily krásnou procházku se spoustou zábavy, kdy např. poznávaly rostliny, stavěly domečky pro skřítky, vymýšlely básničku na téma Velikonoce nebo se pokoušely o co nejvtipnější třídní fotku (vítěze vybere žákovský parlament na příštím zasedání). V cíli na ně čekal velikonoční poklad ve formě čokoládových vajíček.

Podle ohlasů se akce vydařila a jejím organizátorům a pomocníkům patří velký dík.

Mgr.Lenka Jarošová

sawa.rajce.idnes.cz/DEN_ZEME