Den Země na naší škole

02.05.2019 07:10

     22.duben je dnem svátku naší planety, který vždy oslavujeme úklidem okolí školy. Letos toto datum vyšlo na Velikonoční pondělí, a tak jsme se rozhodli spojit dvě akce v jednu. Úklid s putováním za velikonočním pokladem. Celou akci zorganizoval tým vytvořený z členů žákovského parlamentu, jmenovitě Jan Kovář (8.B), Natálie Krejčí (8.B), Patrik Krejčík (8.A), Tereza Opeltová (8.A), Daniel Šámal (9.B) a Tereza Zikmundová (9.B).

     Celá akce se uskutečnila ve středu 17.4. poslední dvě vyučovací hodiny. Každá třída obdržela obálku s plánem trasy, seznam úkolů, které má splnit, a křížovku, jejíž vyluštěná tajenka odhalila místo ukrytí velikonočního pokladu. Samozřejmostí byly také jednorázové gumové rukavice pro každého žáka a pytle na nasbíraný odpad.

     Počasí nám velmi přálo a všechny třídy si užily krásnou procházku se spoustou zábavy, kdy např. poznávaly rostliny, stavěly domečky pro skřítky, vymýšlely básničku na téma Velikonoce nebo se pokoušely o co nejvtipnější třídní fotku (vítěze vybere žákovský parlament na příštím zasedání). V cíli na ně čekal velikonoční poklad ve formě čokoládových vajíček.

     Podle ohlasů se akce vydařila a jejím organizátorům a pomocníkům patří velký dík.

     Mgr.Lenka Jarošová

sawa.rajce.idnes.cz/DEN_ZEME

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode