Cyklokurz 9.B - 6.6,7.6 a 9.6 2017

21.06.2017 18:00

V úterý ráno se nás před školou sešlo 18 statečných. Statečnější možná byli učitelé, kteří se rozhodli jet s bandou puberťáků na cyklokurz.

První den nás hned po deseti minutách “tragicky“(vyčerpáním) opustili dva členové-Kája a Sára. Poté byl zase problém s brzdami (Vašek) a rozbitá přehazovačka (Eliška), takže jsme si v Osečné museli půjčovat kolo. Pan učitel Robert Regnerml řekl, že tolik problémů naráz nikdy s žádnou třídou nebylo. Kolem půl jedné jsme se tedy konečně dostali do Osečné, kde jsme se podívali na prameny řeky Ploučnice a dali si malé občerstvení. Zpět ke škole jsme se dostali kolem půl druhé, a zvládli jsme ujet přibližně 41 kilometrů.

Druhý den už bylo vše o poznání jednodušší. Slabé články zůstaly doma, a my se bez větších problémů vydali na cestu k Máchovu jezeru. Cestou sice spadlo pár řetězů (bylo nás víc), odřelo se koleno (Martin) a také se zapomněl jeden batoh v Hradčanech (viď, Milane), ale jinak cesta probíhala v poklidu. U Máchova jezera jsme se vykoupali, najedli a vydali se zpátky. Dorazili jsme o hodinu dříve než první den a ujeli 36 kilometrů.

Poslední den byl původně v plánu Bezděz, ale při pohledu na to, jak jsme zničení se nás nakonec pan učitel Regnerml zželel a jeli jsme na Skelnou huť. Zjistili jsme, že paní učitelka Oswaldová má trochu jinou představu o pojmu malý kopeček než my, a taky že dopoledne je ve většině hospod zavřeno. Objeli jsme si letiště, v Hradčanech jsme se občerstvili, párkrát vyfotili a honem domů. Ujeli jsme asi 38 kilometrů.

Každý výlet jsem uzavírala já, Anna Chourová, s odstupem minimálně 300 metrů a na ty přede mnou byl docela hezký pohled. Aspoň jsem měla možnost si popovídat s učiteli. Nikdo jiný se mnou vzadu nemohl a nechtěl jet.

Cenu za nejstarší kolo vyhrál Martin a jeho krásný, fialový Admirál zapůjčený dědečkem, s držátkem na telefon.

Výlety byly povedené, počasí vydařené a spolužákům nemohlo vadit, že jsem brzdou, protože nic jiného se ani dělat nedalo. Řekla bych, že všichni byli spokojení a moc jsme si to užili.

Děkujeme panu zástupci R. Starému, panu učiteli R. Regnermlovi, panu učiteli P. Polákovi a paní učitelce J. Oswaldové. Snad to s námi nebylo moc náročné.

Za 9.B  Anna Chourová

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode