Beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem

24.05.2018 11:42

Do našeho města Mimoň zavítal známý ilustrátor Adolf Dudek, který hlavně ilustruje knihy pro dětské čtenáře. Besedy se zúčastnili žáci druhých, třetích a čtvrtých tříd. Jejich nadšení a zájem o osobu Adolfa Dudka byla velkolepá.

Program měl spád. Pan Dudek se žáků vyptával: kdo je ilustrátor, jaký je rozdíl mezi malířem a ilustrátorem, když se používají spreje – jaké jsou zásady. Také jsme shlédli knihy, které ilustroval. Vtipně se přenesl do řeči mládeže, kteří ho hltali všemi doušky. Vzájemná komunikace publika s aktérem na jevišti. Někteří žáci měli možnost jít na jeviště a ukázat svůj um. Pan Dudek tvrdí, že všichni umí malovat, stačí používat geometrické tvary – čtverec, obdélník, trojúhelník a kruh.

Závěrem si žáci mohli odnést autogram do své knihy nebo podpis na ruku, papír, tričko,… Děkujeme městské knihovně Mimoň za zorganizování této příjemné besedy.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Pod Ralskem 572, Mimoň, příspěvková organizace

zs_ralsko@volny.cz

Pod Ralskem 572
471 24, Mimoň
IČ: 48283011

+420 487 864 527

Vyhledávání

google-site-verification: google3eb8996ec1a779bc.html

© 2013 ZŠ a MŠ Pod Ralskem.

Vytvořeno službou Webnode