Atletice zdar a obezitě nazdar

09.09.2019 10:42

Stalo se již tradicí, že zahájení školního roku patří sportovnímu dni na atletickém oválu v areálu naší – vaší :) školy. Ve čtvrtek 5.9.2019 jsme se pod vedením našeho pana ředitele sešli v plné síle a poču k pěti ateltickým disciplínám: 60 m sprint, 200 m běh, skok daleký, vrh koulí a skok vysoký.

Byly zde vidět výkony velmi dobré až výborné, za které by se nemuseli stydět žákovští mistři atletiky ( 5 m ve skoku dalekém nebo 150 cm při skoku vyskokém), ale také výkony úsměvné (sražená laťka při skoku vysokém čelem) a  bolestné ( odřené koleno) . To vše a mnohem více bylo k vidění na školní svátek sportu za pěkného počasí.

Nebyly to světové rekordy nebo let supermana, jako nám nabízí leckterá počítačová hra, ale bojovnost, odhodlání a bolavá těla dokazovala, že ti kteří se zúčastnili, své výkony brali s mnohem větším zaujetím než všechny počitačové postavy celého světa. Bolelo to, bylo to náročné, ale slovy klasika si troufáme zvolat: Stálo to za to!

Mgr. Pavel Polák